آمدن تحریم های جدید و نگرانی مالک های نفتکش ها

آمدن تحریم های جدید و نگرانی مالک های نفتکش ها

ایران پس از تحریم های قبلی با تمام قوا فعالیت های خود را از سر گرفت تا بتواند به شرایط اقتصادی گذشته باز گردد از این رو مالک های نفتکش ها در این زمان اعلام نگرانی کردند.

آمدن تحریم های جدید و نگرانی مالک های نفتکش ها

پس از به ثابت رسیدن و برداشته شدن تحریم های گذشته بسیاری از فعالان در زمینه ی نفتی سرمایه های خود را برای حضور نفتکش ها در داخل ایران خرج کردند. از این رو ملک های نفتکش های بسیاری که نفتکش های آنها در ایران حضور دارد و در حال فعالیت می باشد ، با ایران مراودات مختلفی داشتند. با تغییراتی که در برجام روی داد و خارج شدن آمریکا از برجام ، نگرانی این مالک ها بیشتر از گذشته شده است. تاکنون در خصوص تحریم ها هیچ اعلام قطعی انجام نشده و هنوز میزان تحریم ها در خفا قرار دارد ، اما این اتفاقی است که به هر حال رخ خواهد داد ، پس باید چاره ای اندیشیده شود.

آمدن تحریم های جدید و نگرانی مالک های نفتکش ها

ایران از نظر استفاده از نفتکش ها برای صادر کردن نفت به سایر کشورها سود خوبی را به مالک های نفتکش ها می رساند اما در صورتی که تحریم های جدید از نو آغاز شود ، این شرایط سخت تر خواهد شد و بسیاری از مراودات در این زمینه به مشکل برخواهد خورد. در حقیقت می توان گفت که در زمینه ی تحریم ها درصد زیادی از کشورها دیگر فعالیتی با ایران ندارند و تنها درصد کمی باقی خواهند ماند. پس قطعا نگرانی که این مالکان در خصوص هزینه های انجام شده دارند نگرانی است که بی مورد نبوده و تا درصد زیادی حقیقی است.

در حال حاضر تحریمی آغاز نشده تا بتوان کشورهایی که از مراودات نفتی با ایران فاصله گرفتند را مشخص نمود ، در حال حاضر همه ی فعالیت ها در ابهام وجود دارد و تنها حدس و گمان است که دیده می شود. علاوه بر فعالیت های نفتی یکی از بزرگترین مشکلات دیگر در زمینه ی بیمه نفتکش ها می باشد که با وجود تحریم ها این بیمه به مشکل برمی خورد. در حقیقت نفتکش ها باید از بیمه برخوردار باشند تا در صورت بروز اتفاق از این بیمه برای جبران خسارت بهره ببرند ، در این صورت هر لحظه احتمال نابود شدن تمام سرمایه وجود دارد. این خود از مراودات نفتی نیز با ارزش تر است و باید مورد پیگیری قرار گیرد زیرا در تحریم های قبلی نگرانی زیادی را در بین مالکان ایجاد نمود.

آمدن تحریم های جدید و نگرانی مالک های نفتکش ها

در حال حاضر تغییراتی در این زمینه برای مالک های نفتکش ها رخ نداده است ، اما به احتمال بسیار قوی باید منتظر بمانیم. زیرا در این زمینه واکنشی که اروپا با خود به همراه دارد بسیار ارزشمند خواهد بود و باید به سرعت پیگیری شود. این واکنش و همکاری با آمریکا بسیار به ضرر ما و عکس چنین شرایطی به نفع ما خواهد بود. از شرکت های بزرگی که در حال حاضر در حال پیگیری ماجرا هستند و این رخداد برای آنها از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار می باشد ، شرکت های اسکولد و آی‌جی هستند.

نظر شما درباره آمدن تحریم های جدید و نگرانی مالک های نفتکش ها چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز

 

 

 
پاسخ دهید