آیا ایران در تولید تجهیزات نفت رتبه برتر دارد؟

آیا ایران در تولید تجهیزات نفت رتبه برتر دارد؟

تجهیزات نفت یکی از مهم ترین و گران ترین تجهیزات در دنیا خواهد بود که اگر نیاز به خرید آن وجود داشته باشد قطعا با هزینه های هنگفتی مواجه خواهیم شد.

در رابطه با این که آیا ایران می تواند تجهیزات را تولید کند یا خیر باید توضیحاتی ارائه شود که از سوی رئیس هیئت مدیره مربوط به انجمن سازندگان برای تجهیزات نفت این خبر بسیار خوشحال کننده داده شده که ایران می تواند در این زمینه هم حرفی برای گفتن داشته باشد. در حقیقت می توانیک به این نکته اشاره کنیم که دستاورهای موجود و همچنین توانمندی های فعلی در حضور رهبری توضیح داده شد که نشان دهنده قطعی بودن و اهمیت داشتن این مسئله خواهد بود.

آیا ایران در تولید تجهیزات نفت رتبه برتر دارد؟

هرچه ما بتوانیم تولیدات خود را ارتقاء بخشیم قطعا می توانیم آینده ای بهتر را ترسیم کنیم ، در این رابطه باید توضیحاتی را ارائه دهیم که این تجهیزات باید تجهیزات مهم ، پرهزینه و کاربردی همانند تجهیزات نفت باشد. از تولید مربوط به آنها قطعا می توانیم منفعتی را برای کشور خود داشته باشیم. هزینه های مربوط به واردات را به صفر برسانیم و در این مسیر با موفقیت هایی هم همراه شویم.

در حوزه ی تجهیزات نفت و تولیدات مربوط به آن می توان انتظار داشت که کارآفرینان بسیاری وجود دارند ، اما آیا همه ی این کارآفرینان توانی را برای تولید دارند؟ ما هم باید از کارآفرینان ، هم تولید کننده ها  و هم کسانی که فعالیت های اقتصادی را به دنبال دارند در این رابطه کمک بگیریم. این افراد می توانند سرمایه های اولیه مورد نیاز را با وجود مشکلات اقتصادی و بودجه ای در کشور فراهم آورند و چند درصدی از بار مشکلات را کاهش دهند.

بیشتر بخوانید :  یک روش بسیار سودمند در از بین رفتن آلودگی دریا با مواد سوختنی

آیا ایران در تولید تجهیزات نفت رتبه برتر دارد؟

اهمیت مربوط به این تولیدات در حضور رهبر و این افراد توضیح داده شد تا بتوانیم رقم مربوط به واردات تجهیزات پرهزینه را کاهش داده و با دانش بومی خود همان تجهیزات نفت را با هزینه ای بسیار پایین تر انجام دهیم. ما هم می توانیم تجهیزات موجود ، هم قطعات مربوط به صنعت نفت و همچنین گاز و علاوه بر همه ی این ها تجهیزات مربوط به پتروشیمی را هم تولید نماییم. رهبر در رابطه با این موضوع تأکید بسیار زیادی دارد زیرا می توان این امر را تحول بزرگی در خصوص فعالیت های نفتی دانست و باید هرچه سریع تر با جدیت بیشتری دنبال شود. بنابراین همت و تلاشی وسیع تر را نیاز داریم تا بتوانیم به هدف خود برسیم.

نظر شما درباره تولید تجهیزات نفت چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز

 
دیدگاهتان را بنویسید