آیا تحریم های جدید آمریکا خطرناک تر هستند؟

آیا تحریم های جدید آمریکا خطرناک تر هستند؟

امروز دوشنبه مورخ سوم تیرماه سال ۹۸ ، آمریکا باز هم تحریم هایی جدید را علیه ایران وضع نمود ، اما گویا دیگر توانایی ندارد تا تحریمی دیگر را جایگزین کند.

تحریمها در ابتدا موجب رعب و وحشت در مسئولین و مردم بوده و پس از گذشت مدت ها نسبت به آن کاملا بی توجه شده اند ، بنابراین دیگر اهمیتی ندارد که چه اتفاقی می افتد مهم آن است که ایران توانایی مقاومت را در برابر سخت ترین تحریم ها داشته و هم اکنون پس از تحریم های متنوع سربند به فعالیت خود ادامه می دهد. بنابراین هرچه شرایط از سوی آمریکا برای ایران سخت تر شود ایران توانایی برخورد با آن را خواهد داشت و می توان گفت که هیچ تأثیری بر ما نمی گذارد.

آیا تحریم های جدید آمریکا خطرناک تر هستند؟

زیرا اغلب صنایع مهم و مهم ترین شیوه برای بهتر شدن وضعیت اقتصادی ما در زمره ی این تحریم ها قرار گرفته و حالا ایران از روش هایی جایگزین برای جبران این کمبودهای مالی خود نیز کمک می گیرد. هدف ها بزرگ هستند اما در دراز مدت حتما به آنها خواهیم رسید. با شرایطی که در روز دوشنبه اعلام نموده بسیاری از تحلیل گران به این نتیجه رسیدند که آمریکا دیگر نمی تواند شرایط را سخت تر کند و به نوعی دیگر راهی برای بسته شدن بر ایران ندارد.

بخش هایی که در ایران تحت تأثیر این شرایط مختل شده وضعیت مربوط به فروش نفت ما ، همچنین سیستم بانکی و علاوه بر آن صنایعی همانند فولاد بوده زیرا ایران از این سه روش به بیشترین درآمد خود می رسد و آمریکا هم دقیقا این سه مورد را هدف خود قرار می دهد. برخی از تحریم ها می تواند از سوی آمریکا وضع شود اما پس ازآن حقوق بشر زیر سؤال می رود و این کشور دوست ندارد  که سلب کننده چنین حقوقی باشد.

بیشتر بخوانید :  چرا صنعت نفت همیشه در بورس با مشکل روبه رو می شود؟؟

آیا تحریم های جدید آمریکا خطرناک تر هستند؟

علاوه بر آن نهاد های مختلف ، حتی افرادی همانند ظریف که نقش مهمی را در اقتصاد و برطرف نمودن این تحریم ها دارند ، فعالیت های در زمینه انرژی و همچنین حمل و نقل هوایی را مختل نموده است. ما برای وارد نمودن داروهایی حساس هم با مشکل مواجه هستیم زیرا تحریم ها علیه ما بسیار متنوع بوده و می توان گفت که از رشد و پیشرفت ما جلوگیری خواهد کرد.

برخی از کالا از سوی حقوق بشر پیگیری می شود که به عنوان مثال در رابطه با مواد غذایی و همچنین در خصوص انواع داروها چنین شرایطی ر نمی تواند ایجاد کند اما از طرفی دیگر با بالا رفتن هزینه واردات مربوط به این اقلام به نوعی تحریم هایی هم در این رابطه رخ داده است.

نظر شما درباره تحریم های جدید آمریکا چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
دیدگاهتان را بنویسید