آیا توتال در ایران باقی خواهد ماند؟

آیا توتال در ایران باقی خواهد ماند؟

بسیاری از تحلیل گران خبر از حضور توتال در ایران ابراز رضایت نداشتند تا اینکه این مهم در این روزها بیشتر از همیشه خود را نشان می دهد.

زمانی که از وزیر نفت در خصوص ادامه ی فعالیت این شرکت در ایران سؤالاتی پرسیده می شود در حقیقت اطلاعاتی نادرست در خصوص آن ارائه خواهد شد. ایشان ادعا دارند که توتال نمی تواند به تمامی وعده های خود عمل کند. در حالی که اگر از توتال در این خصوص سؤال شود رؤسای این شرکت مهم با نظری کاملا متفاوت به پرسش ها پاسخ می دهند. در حقیقت توتال در ایران می تواند بسیاری از وعده های خود را عملی سازد اما شرایط لازم برای این کار فراهم نیست ، بنابراین نیاز است تا بررسی ها بیشتر شود و موشکافانه تر به این موضوع رسیدگی شود.

آیا توتال در ایران باقی خواهد ماند؟

یکی از فعالان در شرکت توتال به نام پاتریک پویانه هرازگاهی تهدیدهایی را از رها کردن پروژه در میانه راه از خود بروز می دهد که معمولا برخی از این تهدیدها می تواند جامه عمل به خود گرفته و ادامه ی فعالیت های ایران را با مشکلاتی جدی همراه سازد. در حقیقت رها کردن چنین پروژه ی عظیمی به این راحتی نیست. بر اساس کنسرسیوم شرکت توتال نمی تواند هر زمان که دوست دارد و در میانه راه جا بزند و همواره با تهدید از ایران خارج شود. زیرا در آن صورت طرف ایرانی نمی تواند هزینه های موجود آن را بپردازد.

آیا توتال در ایران باقی خواهد ماند؟

در مطالب قبلی نیز از وجود یک مشکل و ابهام در فعالیت شرکت توتال خبر داده ایم. در این مطلب اظهار شد که نظر آمریکا بسیار مهم است ، اگر معافیت از تحریم ها را برای توتال نپذیرد قطعا هزینه های فعالیت در ایران بسیار افزایش خواهد یافت و این هزینه نمی تواند جوابگوی فعالیت ها باشد تا همین امروز هم هزینه های جاری شرکت توتال بسیار بیشتر از حد تصور ما بوده است. در نتیجه نیاز است تا تغییراتی در این روند صورت پذیرد. از نظر توتال اگر معافیتی نباشد همکاری ادامه نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید :  کمبود بنزین این بار در کرج

در روزهای گذشته این تهدید باز هم تکرار شد. در این زمان زنگنه وزیر نفت ایران وارد عمل شد و گویا از مهم بودن این رخداد خبر داد. در این خبر به این نکته تأکید کرد که درخواست ها و خواسته های آمریکا و ترامپ هیچ تأثیری بر روی فعالیت آنها ندارد ، آنچه از اهمیت ویژه ای برخوردار است در رابطه با سیاست های اروپایی می باشد ، در غیر این صورت کار عملا بی فایده خواهد بود و این خواسته ها نیز پوچ است.

آیا توتال در ایران باقی خواهد ماند؟

در حال حاضر نیز توتال از شرکت های ایرانی در حال استفاده می باشد ، دستوری که پیش از انتخاب توتال از سوی فعالان در ایرن حوزه به وزیر نفت توضیح داده شده  بود اما با بی اعتنایی ایشان مواجه شد. در حقیقت نیازی به استفاده از توتال نبود اما حالا که در میانه راه قرار داریم باید در هر صورتی کار را ادامه دهیم تا به نتیجه ای خوب برسیم. تصمیم توتال برای حضور در ایران می تواند شرایط فعلی را تغییر دهد اما باید چاره ای برای آن روی سکه هم اندیشید .

منبع:

میز نفت
پاسخ دهید