آینده ای نامعلوم در اوپک

آینده ای نامعلوم در اوپک

یکی از سازمان هایی که در رابطه با صادرات نفت فعالیت های بسیار زیادی انجام داده اوپک است که البته امروزه با وضعیت به وجود آمده با بحران هایی نیز همراه خواهد بود.

بررسی ها حاکی از آن هستند که طبق گزارش های ارائه شده از سوی آژانس بین المللی انرژی عرضه مربوطه نفت در بازار از نظر آنچه که نیاز اصلی بازار بوده بیشتر است و در نتیجه در طی سال های آینده هم این میزان بیشتر خواهد شد. بنابراین این احتمال وجود دارد که اوپک هم در ادامه برای بقای خود با مشکلاتی نیز همراه شود. این یک هشدار جدی است که اوپک باید در ادامه راهکارهایی را ارائه نموده و روند فعالیتی خود را تغییر دهد تا شاید تغییراتی را در بازار ایجاد کند.

آینده ای نامعلوم در اوپک

این که که اوپک تنها برای چند روز کاهش قیمت را انجام می دهد مسئله مهمی نیست اما می توان به این نکته اشاره نمود که ادامه چنین کاری قدرت اصلی را از آن گرفته و در بخش های دیگری متمرکز می کند. در واقع سازمان اوپک تنها در یک دوره زمانی خاصی توانایی تسلط بر روی کشورها را داشت اما هم اکنون از این قدتر اصلی خارج شده و مسیر اقتصادی در جاهای دیگری در حال فعالیت خواهد بود. این هشدارها حتی از سوی برخی از کشورها همچون عربستان نیز در حال گزارش می باشد.

آینده ای که برای بازار پیش بینی شده به این موضوع توجه دارد که تولید کننده های فعلی که وجود دارند از جمله روسیه و همچنین اوپک می توانند در آینده این تغییر را در بازار خود مشاهده کنند که نفت مربوط به سیستم غیر اوپکی افزایش پیدا خواهد کرد و این روند می تواند بر روی قیمت اصلی نفت نیز تأثیر منفی خود را برجای گذارد. این که در سال آینده بازار چگونه مدیریت می شود یکی از دلشوره آور ترین مسائل پیش رو خواهد بود.

بیشتر بخوانید :  کارت سوخت و تکنولوژی وارداتی

آینده ای نامعلوم در اوپک

برای آنکه قیمت مربوط به نفت به عدد هفتاد دلار برای هر بشکه برسد راه هایی وجود دارد که یکی از آنها بالا بردن میزان تقاضا خواهد بود. در غیر این صورت باید میزان تولید نفت را به اندازه واقعی خود پایین آوریم. این دو سناریو در حالی است که در شرایط پیش رو بازار از نظر مالی بسیار تحت فشار قرار دارد.

باید تغییراتی را در زمینه عرضه میزان نفت به بازار داشته باشیم تا در آینده نزدیک قوانین مربوط به اوپک زیر سؤال نروند و با چالشی مواجه نشوند.

نظر شما درباره آینده ای نامعلوم در اوپک  چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
دیدگاهتان را بنویسید