ابتکار عمل هند در برابر تحریم ها

ابتکار عمل هند در برابر تحریم ها

تحریم های آمریکایی بر روی فعالیت های مختلف نفتی و غیر نفتی مربوط به هند هم تأثیر منفی خود را برجای گذاشته است و توانایی ادامه روند وجود ندارد.

هر کشوری که به تحریم های مختلف گرفتار می شود باید این فعالیت را مدنظر خود قرار دهد که هرچه سریع تر راهی را برای خروج از وضعیت نابسامان موجود رقم بزند. تا زمانی که عزم ملی برای این تغییر وجود نداشته باشد ، تحریم ها رفته رفته فرد را در گرفتاری ها غوطه ور می سازد. بنابراین این موضوع از ارزش بالایی برخوردار است که چگونه و از چه طریقی بتوان سیستمی را ایجاد کرد که حتی کوچک ترین خللی در ادامه فعالیت ها وجود نداشته باشد.

ابتکار عمل هند در برابر تحریم ها

شرکتی که در حال حاضر این تفکر را دارد که بتواند تغییری را به وجود آورد با نام شرکت نایارا در حال کار است. شرکت نایارا انرژی مربوط به هند نفت ونزئولا را از کشوری دیگر تأمین می کند که این کشور روسیه نام دارد. ونزوئلا می تواند نفت مربوطه را از طریق شرکت دیگری با نام رز نفت روسیه به کشور خود برساند. بنابراین با وجود این واسطه گری سود هم به شرکت دیگر می رسد و هزینه برای هند بالا می رود. اما هیچ راهی بغیر از این راه حل وجود ندارد.

اگر این روند بدون نقص ادامه یابد آمریکا هیچ توانایی برای تحریم های خود ندارد. شاید تحریم ها را اعمال کند اما در نهایت این تحریم ها نمی توانند بر روی فعالیت اصلی تأثیر گذار باشند. شاید چنین شیوه ای را تاکنون کشورهای گرفتار در تحریم امتحان نکرده باشند اما حالا می توان به عنوان یک روند قطعی و نتیجه دار مثال زد. آنچه که بین کشورها معاوضه می شود و همه ی آنها هم از سود آن بهره مند می شوند با نام سوخت جا افتاده است. یعنی سوخت می تواند دلیلی برای سوددهی باشد.

بیشتر بخوانید :  پارس جنوبی و پیشتازی آن در عرصه ی تولید گاز کشور

شرکت بزرگ هندی برای ادامه دادن نیاز دارد تا بنزین و نفت و گاز خود را باز هم به روسیه برساند. یک نوع وابستگی بین شرکت ها وجود دارد. سوخت برای هندی ها می تواند سود بیشتری را هم داشته باشد ، زیرا اقساط مربوط به وامها را به این طریق می توانند پرداخت کنند. روش مورد نظر کاملا مطمئن بوده و کمترین ضرر را دارد.

ابتکار عمل هند در برابر تحریم ها

حالا که امکان مبادله از حالت اقتصادی وجود ندارد و پولی رد و بدل نمی شود باید از طرق دیگر وارد عمل شد و آن هم مبادله کالا به کالا است. در شرایطی که آمریکا در فکر نابود کردن کشورهای مختلف است باید این موضوع را مدنظر قرار داد که کشورها باید برای خروج از این منجلاب فعالیت کنند و از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.

نظر شما درباره ابتکار عمل هند در برابر تحریم ها چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز

 




دیدگاهتان را بنویسید