احتمال خرید نفت ایران از سوی کشور ژاپن

احتمال خرید نفت ایران از سوی کشور ژاپن

در رابطه با برجام به احتمال قوی مذاکره ای وجود ندارد اما در مقابل می توان به این نکته اشاره نمود که گویا از ژاپن خبرهای خوش نفتی در راه است.

مذاکراتی در آینده ای نزدیک رخ می دهد که در هریک از آنها موضوعاتی بررسی خواهند شد، اما یکی از مهم ترین آنها که عراقچی هم قول هایی در این رابطه داده به موضوع خرید نفت ایران از سوی ژاپن باز می گردد. در حقیقت این واقعیت را نمی توان انکار نمود که برجام به صورت کامل اجرایی نشده اما در خصوص اتفاقات بعدتر می توان انتظارات خوبی را داشت.

احتمال خرید نفت ایران از سوی کشور ژاپن

در رابطه با چگونگی خرید کردن نفت بررسی ها نشان می دهند که این پیشنهاد از سوی کشور ژاپن مطرح گردید و در ایران در حال بررسی می باشد. در حقیقت ژاپنی ها در زمره ی قدیمی ترین و وفادارترین مشتری های نفتی ما قرار دارند. البته در این خصوص همه چیز به کشور ژاپن بستگی دارد که برسر تقاضای خود ماندگار خواهد بود یا خیر. ژاپنی ها به نفت زیادی نیاز دارند اما در این رابطه تحریم های آمریکایی هم مانع از فعالیت ژاپنی ها می شوند.

فعالیت ها و تعاملات معمولاً به یک سابقه طولانی باز می گردد که در حدود ده سالی این فعالیت ها در حال اجرا بودند و به دلیل اعتمادی که در این همکاری به وجود آمده ، ژاپنی ها قصد دارند تا آن را ادامه دهند. در صورتی که ژاپنی ها بتوانند نفت را از ایران بخرند می توانند گام بزرگی را برای مقابله با تحریم ها بردارند.

بیشتر بخوانید :  سرعت بالا مصرف بنزین در سال جاری

در بین کشور ایران و همچنین ژاپن می تواند مذاکرات و رایزنی های متفاوتی در زمینه های مختلف صورت پذیرد، بنابراین تنها مسائل نفتی نبوده و بر سر هر موضوع مربوط به منطقه هم چنین ویژگی وجود دارد، زیرا موضوعات مشترک بین آنها بسیار زیاد است. سیاست های غیرمنطقی مربوط به کشور آمریکا توانسته تا مشکلات مختلفی را برای تمامی کشورهای تحت تأثیر تحریم ها به وجود آورد.

احتمال خرید نفت ایران از سوی کشور ژاپن

ائتلافی از سوی آمریکایی برای منطقه ی خلیج فارس در جریان بوده که می تواند تغییراتی را به وجود آورد اما مثل همیشه ایرانی ها در مقابل آنها در حال ایستادگی هستند و حتی ژاپنی ها هم اعتراض دارند و قصد دارند تا در این ائتلاف مخالفت خود را نشان دهند. علاوه بر موضوعات مشترک منطقه از نظر سیاسی و فرهنگی هم ایران با کشورهای شرق آسیا مباحثی مشترک دارند که می تواند به فعالیت های گسترده آنها بیشتر کمک کند.

نظر شما درباره احتمال خرید نفت ایران از سوی کشور ژاپن چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

مشرق نیوز

 

 
دیدگاهتان را بنویسید