افزایش قیمت نفت پس از اقدامات تروریستی آمریکا

افزایش قیمت نفت پس از اقدامات تروریستی آمریکا

با توجه به اقداماتی که ایران در خصوص تلافی حمله تروریستی آمریکا به ایران انجام داده ، قیمت نفت در طی روزهای بعدی پس از حادثه به شدت افزایش یافت.

بر اساس اقدامی تروریستی که از سوی آمریکا علیه ایران انجام شده بررسی ها نشان می دهد که تنها سوء قصد علیه ایران به سردار سلیمانی بازگشته و یکی از کلیدی ترین اعضای ایران که مبارزی بیش نبود و به عنوان قهرمان یک ملت در تمامی روزها در حال مبارزه کردن بود را هدف قرار داده بودند. پس از این اقدام قیمت نفت افزیش پیدا کرد و به حدود بیشتر از سه دلار رسید. بنابراین هر بشکه نفت برنت به جای هفتاد و یک دلار به هفتاد و پنج دلار رسید که بر اساس برآوردهای انجام شده از سوی ایران این افزایش قیمت به نفع صنعت نفت ما می باشد.

افزایش قیمت نفت پس از اقدامات تروریستی آمریکا

پس از آنکه تلاشی برای ترور شخصیت مهم ایرانی انجام شد به فاصله چند روز پس از آن اقداماتی در جهت تلافی نیز صورت پذیرفت. ایران حمله ای موشکی را انجام داد که خوشبختانه به هدف برخورده و سبب نابودی پایگاه نظامی در ایران شد. بررسی ها حاکی از آن است که قیمت مربوط به نفت در بالاترین حد ممکن گزارش شده و در طی سال های قبل به نوعی بی سابقه بود. این افزایش قیمت تا جایی ادامه داشت که ترامپ در خصوص آسیب ندیدن تأسیسات خبر داد و پس از آن با کاهش قیمت مواجه شد.

از رقم هفتاد و پنج دلار کاهشی داشت که در نهایت با   ۹۷ سنت افزایش به رقم فعلی شصت و نه دلار و ۲۴ سنت رسید. این تنها تغییر قیمت برای نفت برنت بود اما سایر نفت ها هم با تغییرات قیمتی همراه بوده است که در رابطه با نفت  وست تگزاس اینترمدییت در کشور آمریکا رقم  ۶۵ دلار و ۸۵ سنت را در نهایت  به ۶۳ دلار و ۵۲ سنت این تغییرات قیمتی به تنهایی مربوط به اقدامات اخیر آمریکایی ها است.

بیشتر بخوانید :  کمک بی دلیل ترامپ به روسیه

افزایش قیمت نفت پس از اقدامات تروریستی آمریکا

با حمله موشکی که ایران علیه آمریکا داشته و در حقیقت دو پایگاه اصلی نظامی این کشور را هدف قرار داده منجربه خسارت های زیادی شده که علی رغم تأیید این خسارت ها در ایران متأسفانه در آمریکا هیچ نوع توضیحی در این رابطه داده نشده است. خسارت ها را هم در حداقل ممکن گزارش نموده اند که در حقیقت با حقیقت فاصله بسیاری دارد. موشک ها از نوع بالستیک و نقطه زن بوده اند و اصرات باقی مانده از خسارت آنها به تأیید رسیده است.

بعد از آنکه این اقدام انجام شده می توان تغییرات قیمتی رخ داده در طلا و همچنین ارز و درنهایت در بازار بورس را به خوبی درک کرد. این بازارها به صورت تلاطمی در حال افزایش و کاهش بوده اند. هر اقدامی از سوی ایران و آمریکا می تواند بازارها را حت تأثیر خود قرار دهد.

نظر شما درباره افزایش قیمت نفت پس از اقدامات تروریستی آمریکا چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
دیدگاهتان را بنویسید