افزایش میزان فعالیت قاچاقچیان سوخت

افزایش میزان فعالیت قاچاقچیان سوخت

خودکفایی در زمینه ی سوخت می تواند به یکی از بزرگترین آرزوهای دست یافتنی تبدیل شود اما تا زمانی که دست قاچاقچیان از این دسته کوتاه گردد.

وجود کالاهای قاچاق در هر حرفه ای وجود دارد. کالاهایی که در داخل ایران یا در کشورهای دیگر وجود دارد و مابین کشورها مبادله می شود. در حقیقت افرادی هستند که با توجه به واسطه های خود می توانند این نقش را بخوبی ایفا کنند و این کالاها را از مرزها عبور دهند و در ازای آن هزینه ی هنگفتی را به جیب بزنند ، اما متأسفانه همیشه به موفقیت نایل نمی شوند و برخی از مواقع هم با توجه به گزارشات ارسال شده از سوی رقیبان دستگیر خواهند شد.

افزایش میزان فعالیت قاچاقچیان سوخت

یکی از خبرهای جدید در ارتباط با سوخت افزایش میزان قاچاق این ماده با ارزش از طریق مرزهای کشور ما می باشد. البته این مرزها معمولا در مناطق شرقی کشور به نسبت بیشتر خواهد بود. با بررسی های انجام شده میزان قاچاق در ماه های گذشته در حال افزایش بوده و روز به روز بر میزان آن اضافه خواهد شد. در این رابطه باید چاره ای اندیشیده شود تا بتوان عاملان و قاچاقچیان موجود را دستگیر نموده و از این کار جلوگیری نمود.

افزایش میزان فعالیت قاچاقچیان سوخت

حلال هایی که به صورت  سوختی در سطح کشور ما قرار دارند نه تنها در ایران بلکه برای سایر کشورها هم از ارزش بالایی برخوردار هستند. طرف مقابل که خریدار است قصد دارد تا هزینه ی کمتری را برای این موضوع بپردازد ، در داخل ایران هم افرادی هستند که دوست دارند تا از این راه به سود کلانی دست یابند ، به همین دلیل ریسک مربوط به آن را با جان و دل می پذیرند و به قاچاق سوخت نیز روی می آورند.

بیشتر بخوانید :  بارورسازی ابرها راهی برای مقابله با کم آبی

افزایش میزان فعالیت قاچاقچیان سوخت

اهمیت این موضوع تا جایی است که حتی مجلس و نمایندگان نیز برای آن وارد عمل شده و این موضوع را به بحث و بررسی پرداخته اند. این افراد یا همان قاچاقچیان افرادی هستند که از شرایط موجود به نفع خود نیز سوء استفاده می کنند و سوختی را که برای بورس انرژی در نظر گرفته به نفع خود مورد استفاده قرار می دهند.  قاچاق سوخت یک مسئله جدی محسوب می شود زیرا می تواند کشور را از مرز خودکفایی به پله هایی پایین تر نیز تنزل دهد ، بنابراین بسیار با ارزش است که چگونه از این وضعیت برای رفع مشکل استفاده میکنیم و دولت چه برنامه هایی برای حل آن ارائه خواهد داد.

منبع:

تسنیم نیوز
پاسخ دهید