ایران و آمریکا و ماجرای ناتمام مسائل نفتی

ایران و آمریکا و ماجرای ناتمام مسائل نفتی

همه ما از جنگ دیرینه بین ایران و آمریکا خبر داریم ، اما این جنگ به وضوح در خصوص مسائل نفتی دو کشور مشاهده می شود.

در حال حاضر ایران و آمریکا هریک با تمام توان خود در حال فعالیت می باشد ، در حالی که کشورهای دیگر از چنین ذخایری برخوردار نیستند ، در صورتی که اوپک اجازه دهد و تولید نفت نیز افزایش یابد ، قطعا هیچ کشوری به کشور ما نزدیک نخواهد شد  حتی فکر جنگیدن با ما را در سر نخواهد پروراند. از طرفی آمریکایی ها نیز دوست دارند تا هرچه سریع تری توافقی که در برجام به آن عمل کرده اند نیز به گونه ای از بین برود.

ایران و آمریکا و ماجرای ناتمام مسائل نفتی

این روزها شرایط اقتصادی آمریکا با مشکلات زیادی مواجه شده است. از جمله این مشکلات می توان به زمینه فروش دلار آن اشاره کرد. توجه داشته باشید که دیگر نفت از ارزش گذشته خود برخوردار نیست و این همه جنگ بر سر نفت می تواند روزی به دلیلی برای خنده تبدیل شود. زمان زیادی باقی نمانده تا نفت از ارزش واقعی خود نیز افت کند و در نتیجه به یک سوخت دیگر روی آورده شود. در حال حاضر کشورهای زیادی همانند ایران ذخایری برای نفت خود دارند که کشورهای دیگری همچون آمریکا به آن حسادت می ورزند.

ایران و آمریکا و ماجرای ناتمام مسائل نفتی

یکی از همکاری هایی که آمریکا به آن روی آورده در ارتباط با کشور عربستان می باشد. این دو در کنار هم به یکی از قدرت ها تبدیل می شوند تا بتوانند با ایران بر سر بسیاری از امور مهم جنگ کنند. در حالی که چنین خیالی از سوی ایران باطن تلقی می شود. زیرا بسیاری از فعالان و متخصصان مسائل نفتی چنین شرایطی را پیش بینی نموده اند و برای ماندگاری در عرصه بازار نفتی جهانی نیز تلاش های زیادی را انجام داده اند و از هدف خود باز نمی ایستند.

بیشتر بخوانید :  آیا جایگزینی برای نفت وجود دارد؟

بزرگترین هدفی که آمریکا برای رسیدن به آن از هیچ تلاشی دریغ نمی کند در زمینه ی خروج ایران از بازار نفت می باشد ، بازاری که هم اکنون ایران در آن جایگاه بسیار خوبی دارد و این جایگاه همواره حفظ خواهد شد. با توجه به شرایطی که برای فروش نفت پیش آمده یکی از مهم ترین راه های درآمدهای کشور با مشکل مواجه شده است ، بنابراین احتمال هر نوع مشکل اقتصادی دیگری نیز دور از انتظار نیست. توجه داشته باشید که یکی از راه کارها افزایش قیمت در حامل های انرژی همچون آب و برق و گاز می باشد ، در حالی که این طرح در حال حاضر با مخالفان بسیاری در مجلس همراه می باشد.

ایران و آمریکا و ماجرای ناتمام مسائل نفتی

بودجه ای که برای سال آینده در نظر گرفته شده بودجه ای است که قطعا تا پایان سال با مشکل مواجه خواهیم شد ، شاید در آن زمان افزایش قیمتی در این حامل ها صورت پذیرد تا کشور را از بحرانی جدی خارج کند ، در غیر این صورت آینده ایران و همچنین برنده ی جنگی که بین ایران و آمریکا بر سر انواع مسائل نفتی وجود دارد مشخص نخواهد شد. زیرا در بازار نفت باید کشورهایی از گردونه رقابت حذف شوند تا نفت به قیمت واقعی خود باز گردد ، این که این کشورها کدام یک هستند در حال حاضر مشخص نیست.

نظر شما درباره ایران و آمریکا و ماجرای ناتمام مسائل نفتی چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
پاسخ دهید