بازارنفت توسط چین احاطه می شود؟!

بازارنفت توسط چین احاطه می شود؟!

امروزه یکی از بزرگ ترین اتفاقاتی که میتوانیم به آن اشاره کنیم در رابطه با بازار نفت چین خواهد بود. این کشور در حال حاضر در بازار شوک جدیدی را وارد کرده است.

انرژی در دنیای امروز از مهم ترین روش های کسب درآمد خواهد بود، اما در حال حاضر چین توانسته تا در دنیا برای انرژی به یک مرکز تبادل برای انرژی تبدیل شود. امنیت انرژی برای اقتصاد کشور چین اهمیت فراوانی دارد، بنابراین تمام فعالیت های خود را به این سمت سوق می دهد. در بازار چین یکی از شیوه هایی که می توان به آن توجه داشت در خصوص خرید و فروش سریع انرژی نسبت به گذشته است. معاملات گسترده تر می شود و علاوه بر آن بازار چین به نسبت قبل تعداد مشتری های بالاتری را به خود اختصاص می دهد.

بازارنفت توسط چین احاطه می شود؟!

اما هنوز بررسی ها به نسبت قبل دقیق نشده و شک هایی هم وجود دارد. در بازار چین تبادلات انرژی هنوز هم به عنوان یکی از مسائل پرابهام مطرح می شود. در حقیقت این که بازار نفت سود داشته یا ضرر به مرور زمان مشخص خواهد شد. فعالیت ها انجام می شود اما سود و ضرر را می توانیم بعد از مدت ها متوجه شویم. این که نفت و گاز به بازارهای جهانی عرضه شود آن هم به صورت مازاد شرایط سخت تری را می طلبد.

البته این شرایط سخت تر می تواند برای شرکت هایی که به تازگی راه اندازی شده اند و در زمینه ی نفت و گاز هم فعال هستند وضعیت بدتری را ایجاد کند. تنها راهی که برای رقابت در بازار وجود دارد تغییر قیمت بوده و این قیمت ها باید در پایین ترین حد ممکن برای جذب مشتری بیشتری اختصاص داده شوند. فروش در هر دو زمینه ی نفت و گاز در نظر گرفته می شود. کاهش قیمت توانایی رقابت را برای شرکت های بزرگ عربستانی راحت تر می کند که از جمله ی آنها می توانیم به اکسون هم اشاره داشته باشیم.

بیشتر بخوانید :  چین ها چه سورپرایزی را برای ما درنظر دارند؟

بازارنفت توسط چین احاطه می شود؟!

با راه اندازی مرکز تبادل انرژی چین از امنیت انرژی این کشور حفاظت خواهد شد. این امنیت در زمانی اهمیت پیدا می کند که تقاضا برای نفت خام بالاتر از حد ممکن خواهد بود و به نسبت تولید داخلی بالاتر می رود. هم اکنون چین با چنین اقدامی توانسته تا نبض بازار را در دستان خود قرارداده و حتی به عنوان یک عامل تهدیدکننده برای خاورمیانه به شمار رود.

با این وجود شرکت های کوچک تر می توانند رفته رفته به سوی ورشکستگی پیش بروند زیرا در شرایط فعلی هم قیمت آنها پایین تر از حد قابل تصور است.

نظر شما درباره بازار نفت چین چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز

 
دیدگاهتان را بنویسید