بازگشت اوپک به شرایط قبلی خود

بازگشت اوپک به شرایط قبلی خود

اوپک دارای اعضایی می باشد که باید در رابطه با تولید و میزان عرضه نفت نیز تغییراتی را انجام دهند تا بتوانند به شرایط قبلی نیز باز گردند.

اعضایی که در اوپک فعالیت دارند شامل تمامی کشورهای مهم تولید نفت خواهد بود ، بنابراین در صورتی که یکی از این کشورها از حضور در اوپک خودداری کند قطعا ضربه بزرگ و آُیب جدی به این سیستم وارد خواهد شد که در هیچ صورت قابل جبران نخواهد بود. اوپک جهت بهتر شدن وضعیت فعلی خود که حاصل از خروج آمریکا از برجام و عدم تمایل برخی از کشورها برای ادامه ی فعالیت است باید بتواند تا با تغییر دادن موضع خود شرایط را به نفع خود باز گرداند که این کار قطعا می تواند کمی سخت باشد.

بازگشت اوپک به شرایط قبلی خود

برخی از مواقع شاید تمایلی برای بازگشت به عقب وجود نداشته باشد اما برای آنکه بتوان نظم را برقرار کرد باید به قبل بازگشت در غیر این صورت می تواند مشکل ساز شود. اگر قصد داریم تا قیمت نفت را از این کاهش و افزایش یکباره درآوریم باید بتوانیم تا در کمترین زمان ممکن از نظر قیمتی با اعمال مدیریتی در عرضه نفت این سیستم را بهبود ببخشیم. اگر عرضه نفت نتواند با شرایط فعلی تغییر پیدا کند قیمت همینطور با کاهش مواجه خواهد شد که این هیچ ارتباطی به اوپک بودن یا نبودن کشورها ندارد تنها یک تغییر در ساختار مدیریتی لازمه کار خواهد بود.

در حال حاضر نفت که عرضه می شود با کاهش شدید در قیمت مواجه شده به همان نسبت بسیاری از قیمت های مربوطه که در زمینه ی نفتی نیز باید از آنها استفاده شود هم کاهش پیدا کرده اند. اگر این کاهش قیمتی ادامه داشته باشد قطعا در آینده هیچ سودی وجود نخواهد داشت. مدیریت در چنین مواقعی می تواند زمینه ساز یک تغییر بسیار بزرگ شود و شرایط را بهبود ببخشد.  در گذشته یک سری از کشورها وجود داشتند که که سطح تولید خود را نیز کم کرده بودن اما حالا با وجود تغییر در شرایط فعلی قصد دارند تا دوباره این تولید را افزایش دهند تا به نفع آنها باشد.

بیشتر بخوانید :  توافق اوپک و مشخص نبودن اهداف این توافق

بازگشت اوپک به شرایط قبلی خود

فرقی ندارد که کشورها اوپکی باشند یا خیر در حال حاضر اگر تغییری حاصل نشود هر دوی آنها آسیب می بینند بنابراین بهتر است تا تغییرات به صورت هدفمند نیز دنبال شوند. افزایش یافتن یا کاهش یافتن تولید تأثیری بر روی ثبات قیمتی ندارد تنها نیاز داریم تا از یک روند مدیریتی خوب بهره ببریم.

نظر شما درباره بازگشت اوپک به شرایط قبلی خود چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
دیدگاهتان را بنویسید