برخورد با متخلفان طرح کارت سوخت

برخورد با متخلفان طرح کارت سوخت

یکی از مهم ترین منابعی که امروز در ایران وجود دارد در خصوص سوخت بنزین و کارت سوخت می باشد. در خصوص استفاده از آن نیاز ضروری به نوسازی جایگاه ها وجود دارد.

نوسازی جایگاه ها می تواند به یکی از مهم ترین اصول تبدیل شود ، در حقیقت با توجه به آنکه ایران در زمینه بنزین نیز به خودکفایی رسیده نیاز است تا هرچه سریع تر تغییراتی در جایگاه های سوخت صورت پذیرد. این طرح جدید در زمینه ی برندینگ در حال اجرا می باشد و به یکی از بهترین طرح ها در زمینه ی نفت و بنزین مبدل شده است. بنابراین نیاز فوری وجود دارد تا تمامی جایگاه های بنزین موجود در ایران در اسرع وقت به تجهیزات مهم نیز مجهز باشند.

برخورد با متخلفان طرح کارت سوخت

در این راستا باید تمامی جایگاه های سوخت موجود در ایران به استفاده از کارت سوخت و ورودی آن نیز مجهز باشند. اما بررسی ها حاکی از آن است که هنوز با وجود اجرای طرح برندینگ برخی از جایگاه های مهم سوخت رسانی و عضو این سیستم هنوز تغییراتی را اعمال نکرده اند و عملا جایی برای دریافت کارت سوخت برای آنها وجود ندارد ، این خود یک ضرر بسیار بزرگ می باشد که باید هرچه سریع تر پیگیری و رفع شود.

برخورد با متخلفان طرح کارت سوخت

در حقیقت نازل های سوختی که امروزه در بسیاری از جایگاه های سوخت گیری وجود دارد از نازل های جدید می باشد ، اما این نازل های جدید نیز ناقص هستند و بر اساس آنچه که از پیش تعیین شده طراحی نشده اند. این خود خلاف قانون به تصویب رسیده خواهد بود و به همین دلیل ضروری است تا برخورد جدی با این جایگاه های سوخت صورت پذیرد. یرا در این صورت به دلیل نوسازی امکان تغییر دادن نازل ها و قرار دادن نازل های جدید و دستگاه هایی که امکان ورود کارت سوخت را داشته باشند ، وجود نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید :  زلزله تهران و افزایش میزان مصرف بنزین در یک روز

برخورد با متخلفان طرح کارت سوخت

در حقیقت استفاده از کارت سوخت به عنوان یک راه حل برای جلوگیری کردن از قاچاق سوخت خواهد بود و در زمان اجرای این طرح به اندازه ی خود نقش به سزایی در این کاهش داشته است. اما امروزه با توجه به جدی بودن مسئله مربوط به قاچاق سوخت به دلیل خودکفا شدن بنزین ، اهمیت استفاده از این کارت به مراتب بالاتر خواهد بود و یکی از اقدامات برای نوسازی نازل ها و قرار دادن کارت سوخت ، استفاده از آن در این زمان می باشد. شاید از نظر قیمتی تفاوتی وجود نداشته باشد اما در هر صورت امکان اعمال آن وجود دارد. قیمت دلار روز به روز افزایش می یابد از این رو در تمامی زمینه ها میزان قاچاق افزایش خواهد یافت ، پس نیاز است تا به طریقی جبران شود.

نظر شما درباره برخورد با متخلفان طرح کارت سوخت چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

میزنفت

 

 
دیدگاهتان را بنویسید