بعید بودن توافق جدید در اوپک

بعید بودن توافق جدید در اوپک

ترامپ قصد دارد تا بر تمام جهان سلطه کند اما در حقیقت در زمینه ی نفتی نمی تواند برای تمام جهان تصمیم گیری انجام دهد ، این یکی از نتایج اخیر نشست اوپک می باشد.

اوپک سازمانی مستقل خواهد بود که در زمینه ی نفتی می تواند برای تمام جهان نیز تصمیم گیری انجام دهد ، در این تصمیم گیری به نتیجه کاهش تولید دست یافتند. از نظر وزیر نفت ایران بررسی ها نشان می دهد که با صحبت های ترامپ و مخالفت های او و همچنین تغییر دادن روند فعلی اوپک ، این مجلس بر سر این موضوع به توافق نمی رسد. البته نشست مورد نظر در این هفته برگزار می شود اما تأیید شدن آنچه که ترامپ می خواهد در این شرایط غیر ممکن خواهد بود و شاید در آینده ای دور نیز عملی شود.

بعید بودن توافق جدید در اوپک

 

ترامپ از نظر بسیاری از سیاست مداران جهان نیز فردی سیاست مدار خواهد بود اما باید به این نکته توجه داشته باشید که سیاست مدار بودن نشان دهنده پیروزی در هر مجلس و شرایطی مثل اوپک نخواهد بود ، زیرا دیگر کشورها هم نقش دارند که می توانند تأثیرگذارترین تصمیمات را پدید آورند. برخی از کشورها مخالف تصمیم ترامپ و برخی دیگر نیز موافق با این تصمیم هستند ، اما نظر اصلی با اوپک خواهد بود که باید ضررها و فواید این تصمیمات را نیز در نظر داشته باشد تا بتواند در نهایت به یک نتیجه کلی برسد.

بعید بودن توافق جدید در اوپک

وزیر نفت ما نیز اعلام می کند که به احتمال قوی تصمیم گیری که برخی از کشورها برای افزایش دادن میزان تولید نفت دارند در هفته جاری نتیجه ای نخواهد داشت. این کشورها نیز عربستان و روسیه هستند.  این کشورها قصد دارند تا میزان افزایش تولید نفت نیز در ماه جولای عملی شود اما چنین اتفاقی به احتمال قوی بعدی می باشد.  یکی از دلایل مهم در زمینه ی بیشتر شدن قیمت فعلی نفت ارتباط نزدیکی با صحبت های ترامپ در رابطه با تحریم ها دارد ، زیرا تا پیش از این زمان تغییر چندان مهمی وجود نداشت.

بیشتر بخوانید :  اختلاس در بوشهر و نتیجه ی پیگیری های آن

بعید بودن توافق جدید در اوپک

در رابطه با این افزایش قیمت ها باید تغییراتی در بازار ایجاد شود ، زیرا در این صورت میزان عرضه کردن نفت نیز کم می شود و به همان نسبت می توان در نظر داشت که با افزایش قیمت های شدیدتر و متشنج شدن بیشتر بازار نیز روبه رو شویم که قطعا به نفع ما نخواهد بود.  برخی از اعضا صحبت از رقم یک میلیون و نیمی برای افزایش دادن تولید بشکه ها را دارند در حالی که افزایش آنها حتی تا پانصد هزار بشکه هم دور از انتظار خواهد بود.

نظر شما درباره بعید بودن توافق جدید در اوپک چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز

 
دیدگاهتان را بنویسید