تأمین بنزین وارداتی و نبود بودجه ای برای آن

تأمین بنزین وارداتی و نبود بودجه ای برای آن

یکی از مهم ترین مشکلاتی که امروز با آن مواجه هستیم در رابطه با منبع مالی پرداختی برای وارد کردن سوخت بنزین می باشد زیرا در سال جاری بودجه ای برای آن در نظر نگرفته شده است.

گمانه زنی ها و شایعات بسیاری در خصوص منبع پرداختی برای واردات بنزین وجود دارد. در بین مشکلات مالی می توان به نبود بودجه برای وارد کردن بنزین اشاره نمود. بر اساس برآوردها می توان به عدد بیست میلیارد تومان به صورت روزانه اشاره نمود که برای وارد کردن بنزین مورد نیاز روزانه به آن نیاز می باشد. این مبلغ باید تأمین شود تا بتوان بنزین مصرفی را به داخل کشور راه داد و از آن طریق سوخت داخلی را تأمین نمود.

تأمین بنزین وارداتی و نبود بودجه ای برای آن

صحبت های بسیاری در رابطه با تأمین سوخت در داخل و رسیدن به خودکفایی می شود ، اما این صحبت ها در حال حاضر دردی از مشکل موجود دوا نخواهد کرد. در حال حاضر سوختی که مصرف می گردد از خارج از ایران تأمین می شود. این وارد کردن به صورت روزانه هزینه ی بسیاری برای ما خواهد داشت. در گذشته معمولا مبلغی به صورت بودجه برای این کار در نظر گرفته شده بود اما در سال جاری با صحبت هایی که در خصوص خودکفایی بوده این بودجه تأمین نشده است.

تأمین بنزین وارداتی و نبود بودجه ای برای آن

میزان تولید در آخرین ماه های سال ۹۶ به بیش از هفتاد میلیون رسید. این میزان به دلیل تقارن با ایام عید بوده ، اما پس از عید این میزان نیز بسیار افزایش یافته است. در حال حاضر میزان تولید ما در حدود هفتاد می باشد اما در آخرین روزهای اردیبهشت این میزان در کشور به نود میلیون لیتر در روز خواهد رسید که تا اندازه ی بسیار زیادی نیازهای داخلی را رفع خواهد نمود. میزان مصرفی اما متفاوت می باشد به همین دلیل تأمین این هزینه واردات بنزین مصرفی برای بسیاری از دستگاه ها جای سؤال دارد.

بیشتر بخوانید :  بنزین چیست و چگونه تولید می شود؟

تأمین بنزین وارداتی و نبود بودجه ای برای آن

در صورتی که بتوان میزان مصرف بنزین را در کشور کاهش داد دیگر نیازی به صرف هزینه برای واردات آن نمی باشد. به همین دلیل انتظارها برای سه ماهه دوم اندکی متفاوت خواهد بود. در این سه ماهه که سفرهای استانی نیز دچار تغییر می شود و معمولا میزان سفرها نیز روز به روز افزایش می یابد میزان مصرف بنزین هم کاملا تغییر خواهد کرد. فعالان در این زمینه توجه دارند که ما باید از حالت وارد کننده به صادرکننده تبدیل شویم و فازهای مختلف را برای تولید به سرعت راه اندازی کنیم.

نظر شما درباره تأمین بنزین وارداتی و نبود بودجه ای برای آن چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
دیدگاهتان را بنویسید