تجهیز نمودن لوله های نفتی در سال جدید

تجهیز نمودن لوله های نفتی در سال جدید

برای آنکه بتوان میزان تولیدات نفتی را در کشور افزایش داد باید تمامی تجهیزات حتی خط لوله ها را نیز تغییر داد و از تجهیزات جدید استفاده نمود.

برخی از افراد ادعا دارند که ساتفاده از تجهیزات قبلی و قدیمی می تواند نیازهای داخل را برآورده نماید و نیازی به استفاده از تجهیزات جدید و هزینه های جدیدتر و اضافه تر نیست ، در حالی که چنین تصوری کاملا اشتباه می باشد. هرچه در این مسیر سرمایه گذاری های بیشتری انجام شود در واقع سرمایه گذاری برای آینده و تولید بیشتر خواهد بود. حالا که اقتصاد ما با این ماده سیاه رنگ گره خورده باید بتوان نهایت استفاده را از آن کرد و به بهترین تولید رسید که یکی از راه های افزایش استفاده از تجهیزات جدید می باشد.

تجهیز نمودن لوله های نفتی در سال جدید

بررسی ها نشان می دهد که لوله های نفتی موجود در مکان های مختلف به خصوص دریا به سال های جنگ باز می گردد. از آن زمان تا کنون حدود چهل سال می گذرد ، قطعا این لوله ها دیگر توان اولیه را برای این میزان تولید و انتقال ندارند و از نفس کار می گیرند. برای آنکه بتوان صادرات را با انگیزه بیشتر و بهتر اداره نمود نیاز است تا این نوسازی را انجام دهیم.

تجهیز نمودن لوله های نفتی در سال جدید

نفت تنها تولید کردن نیست بلکه انتقال دادن درست آن و جلوگیری از هدررفت های اضافی نیز باید در زمره ی اهداف بسیار مهم تر جای گیرد. در حال حاضر و با شرایط امروزی نمی توان ریسک نمود و با همان روند قبلی به کار ادامه داد. بازرسی ها را باید بیشتر و هدفمند تر دنبال نمود. از نظر فنی و مهندسی تغییراتی را در کار ایجاد نمود و با به روز شدن تمام جهان این سیستم را نیز به روز کرد. شاید هزینه ای به دنبال داشته باشد اما در نهایت افزایش بهره وری به دنبال خواهد داشت و علاوه بر آن تا چندین سال آینده نیز از اعمال چنین تغییراتی در امان خواهیم بود.

تجهیز نمودن لوله های نفتی در سال جدید

برای انجام این عملیات بسیار بزرگ یعنی تجهیز نمودن و نوسازی لوله های نفتی بحث ها و بررسی هایی با شرکت های داخلی در حال پیگیری و انجام می باشد تا با نرخ های دولتی بتوان با حداقل هزینه ها بهترین کیفیت را به کار گرفت. قطعا مهندسانی که در داخل سرزمین ما در حال خدمت به این مرز و بوم هستند از توانایی بالایی برخوردار می باشند و می توانند به نحو احسن این کار را به اتمام برسانند.

نظر شما درباره تجهیز نمودن لوله های نفتی در سال جدید چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

 منبع:

میزنفت
پاسخ دهید