تحریم صادرات نفت ایران قطعی نیست!!!

تحریم صادرات نفت ایران قطعی نیست!!!

در راستای تحریم هایی که از سوی آمریکا علیه ایران در نظر گرفته شده است ، گویا تغییرات جدیدی رخ داده که می توان از بین آنها به صادرات نفت اشاره کرد.

ترامپ قصد دارد تا با استفاده از تحریم های مختلف اقتصاد ایران را به نوعی فلج کند و در نتیجه کشور ما را به خود وابسته نماید ، در حالی که ایران توانایی خودکفایی در اغلب زمینه ها را دارد و بر همین اساس امکان اینکه بخواهد وابستگی به این کشور داشته باشد تقریبا وجود نخواهد داشت. بنابراین این هدف تا حدودی منتفی می شود ، اما باید به این موضوع هم اشاره داشت که خبرات جدیدی از سوی آمریکایی ها پس از نشست اخیر در اوپک به گوش می رسد که می تواند شرایط را به نفع ایران نیز تغییر دهد.

تحریم صادرات نفت ایران قطعی نیست!!!

کارشناسانی که در زمینه ی مربوط به فعالیت های نفتی نیز حضور دارند به این واقعیت رسیده اند که حذف کردن کامل ایران تا حدودی غیر ممکن می باشد ، زیرا این اقتصاد جهانی در زمینه ی صادرات نفت به نفت باکیفیت ایرانی نیاز دارد. از همین رو برخی از مقامات در آمریکا اذعان دارند که شاید از سوی ترامپ برخی از مشتری های خرید نفت از ایران در زمره ی معافیت از تحریم ها قرار داشته باشد. در این صورت صادرات نفت از ایران به سایر کشورهای عضو این معافیت ادامه خواهد داشت.

تحریم صادرات نفت ایران قطعی نیست!!!

دولت ترامپ به صورت افسار گسیخته ای در حال تغییر است ، اما این تغییرات به نفع این کشور نیست. ترامپ نمی تواند برای تمام جهان تصمیم بگیرد ، قطعا کشورهایی که تاکنون با این دولت همراه بوده اند به این موضوع دست یافته اند. دولت مذکور معمولا در هر تصمیمی سود خود را در نظر می گیرد که این موضوع در نهایت می تواند منجربه جنگی داخلی شود. کما اینکه پیش بینی برای این جنگ تا حدود پنج سال دیگر انجام شده و باید در این زمینه تمهیدات و همچنین تغییراتی داده شود.

بیشتر بخوانید :  روسیه و عربستان دو یار متحد در کاهش تولید نفت

تحریم صادرات نفت ایران قطعی نیست!!!

در حقیقت این دولت قصد دارد تا از طرق مختلف با استفاده از شرایط گوناگون فشارهایی را اعمال کند تا شاید ایران را در آن زمینه ها مطیع خود گرداند در حالی که اینگونه نخواهد بود. مقامات رسمی آمریکایی تلاش خود را برای اعمال فشارها همیشگی می دانند و در این زمینه بسیار جدی هستند. از سوی دیگر این کار را با همکاری سایر کشورها نیز انجام می دهند. در زمینه ی بیشتر شدن تحریم ها علیه ایران کشورهایی نظیر عربستان هم نقش دارند.

نظر شما درباره تحریم صادرات نفت ایران چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
پاسخ دهید