تحریم مساوی با موفقیت های پتروشیمی

تحریم مساوی با موفقیت های پتروشیمی

متأسفانه در زمینه ی پتروشیمی ما با مشکلات زیادی روبه رو هستیم. در صورتی که تحریم ها به مرحله اجرایی برسد ، قطعا باید از پتروشیمی برای جبران کمبودها بهره برد.

تحریم مساوی با موفقیت های پتروشیمی

پتروشیمی یکی از زمینه های فعالیتی در ایران می باشد ، اما متأسفانه تاکنون آنطور که باید شرایط لازم برای رشد و بالندگی در این زمینه در نظر گرفته نشده است. تا زمانی که اجباری وجود نداشته باشد گویا کاری انجام نخواهد شد ، به همین دلیل تحریم ها فرصتی خواهد بود تا میزان تحقیقات در این زمینه نیز بیشتر از قبل شود و پس از آن میزان استفاده از دانش بومی در زمینه ی پتروشیمی افزایش یابد. استفاده از طرح های داخلی می تواند منجربه به رونق اقتصادی در ایران شود ، بنابراین باید استانداردهای جهانی را رعایت نمود.

تحریم مساوی با موفقیت های پتروشیمی

هرچه میزان تحقیقات ما در زمینه های مختلف بغیر از زمینه ی نفتی افزایش یابد ، به طرح های سودرسان جدیدی دست خواهیم یافت تا با استفاده از آن بتوان شرایط اقتصادی بهتری را برای ایران رقم زد. وجود طرح های جدید می تواند با استفاده از علم به روز باشد. این علم در زمینه ی پتروشیمی در سطح دنیا بسیار پیشرفته تر از داخل ایران می باشد اما مهندسان توانمند ما می تواند شرایط را به گونه ای رقم زنند تا میزان رشد بهتر از قبل شود .

در شانزدهم اردیبهشت ماه برای بیست و سومین بار نمایشگاهی در زمینه ی نفت ، انرژی ، گاز و همچنین پتروشیمی افتتاح شد که تعداد غرفه ها و همچنین شرکت های وابسته به آن به نسبت پارسال افزایش یافت. نمایشگاه امسال از نظر صاحب نظران به نسبت سال های گذشته با موفقیت های چشمگیری همراه بود. موقعیت های موجود در زمینه ی پتروشیمی موقعیت های روبه رشد و بسیار خوبی می باشد ، تنها باید میزان تحقیقات و آینده نگری و بودجه های لازم در این زمینه افزایش یابد تا بتوان شاهد تغییرات بهتری شد.

بیشتر بخوانید :  صادرات گاز به ترکیه و شایعه های مختلف

تحریم مساوی با موفقیت های پتروشیمی

به دلیل وجود تحریم ها و افزایش بسیاری از هزینه های موجود ، تولید کنندگانی که در زمینه ی دخلی فعالیت دارند ، دوست دارند تا برای این تولید خود از نیورهی جوان و کاری داخل کشور که با انگیزه علم خود می توانند از پس تمام مشکلات برآیند ، استفاده نمایند. علاوه بر نیورهای مجرب در سطح داخل کشور می توان انتظار داشت که تجهیزات بسیار خوبی هم در سطح داخلی تولید می شود که همه ی آنها در کنار هم می توانند به بهبود کسب و کار کمک زیادی کنند. کشورهای دیگر تصور دارند که با وجود تحریم های موجود شرایط به نفع ما نیست ، در صورتی که هرچه تحریم افزایش یابد ، میزان فعالیت های درونی ایران هم بیشتر خواهد شد و این خود به نفع ما می باشد.

نظر شما درباره تحریم مساوی با موفقیت های پتروشیمی چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
دیدگاهتان را بنویسید