ترانس برق را چگونه تعمیر کنیم؟

ترانس برق را چگونه تعمیر کنیم؟

در خصوص وضعیت شبکه برق رسانی که وجود دارد متأسفانه اختلال هایی نیز دیده شده است که از بین آنها می توانیم به این نکته توجه نماییم که ترانس های برق فرسوده شده اند.

در تمامی استان ها و در تمامی شهرها و تقریبا در تمامی روستاهایی که ما در آن قرار داریم در واقع می توان گفت که وضعیت نرمالی از نظر برق رسانی وجود دارد اما زمانی که سال آغاز می شود و بخصوص زمانی که به خرداد نزدیک می شویم و وضعیت گرما نیز بسیار بدتر می شود استفاده نمودن از این موهبت کمی سخت تر خواهد شد. در حقیقت این به این دلیل است که معمولا ترانس های برق نمی توانند وضعیت فعلی که وجود دارد را در حالت استانداردی نگه دارند عموما می توانیم بگوییم که این وضعیت تنها در گرو افزایش قدرت است.

ترانس برق را چگونه تعمیر کنیم؟

برای تعمیر نمودن همه ی ترانس های برق به دلیل فرسوده بودن آنها نیاز داریم تا برنامه ریزی جامعی را نیز به کار ببندیم اما متأسفانه گویی این برنامه ریزی هیچ گاه وجود نداشته و عملی نخواهد شد ، بنابراین می توانیم این نکته را نیز همواره مورد تأیید خود قرار دهیم که باید این تعمیرات یک نظم خاصی داشته باشند تا به صورت مستمر پایش مربوط به سالم بودن آنها نیز انجام شود. به همین دلیل ما تعمیرات در خصوص ترانس ها را می بینیم اما گویی این تعمیرات هیچ ماندگاری ندارند و به نوعی به سرعت از بین خواهند رفت.

شبکه ای که برای توزیع این برق وجود دارد بسیار گسترده است اما می توان گفت که متأسفانه تجهیزات مورد استفاده از مرغوبیت خاصی برخوردار نیستند و به سرعت پس از دت اندکی استفاده نیز از کار می افتند یا با حادثه های جدی همانند منفجر شدن همراه خواهند بود. این نشان می دهد که چنین ترانس هایی توانایی نگهداری این ولتاژ از برق با چنین قدرتی را ندارند. در حدود یک سوم از ترانس هایی که وجود دارند باید در حال حاضر به سرعت تعویض شوند تا بتوانیم با خیالی آسوده نیز به کار ادامه دهیم.

بیشتر بخوانید :  آلمان و تمایل آن برای ارتباط با ایران در زمینه ی پتروشیمی

ترانس برق را چگونه تعمیر کنیم؟

برای این که بتوانند همه ی ترانس هایی که دارای عیب هستند را به نوعی تعویض کنند باید در واقع تلاش شود تا حدود هشت هزار میلیاردی برای این موضوع هزینه شود که متأسفانه این کار عملی نخواهد بود. زیرا چنین هزینه هایی برای دولت بسیار سنگین است در نتیجه تاوان آن باید از سوی مردم پرداخت شود. علاوه بر آن اگر تعمیراتی هم انجام می شود این تعمیرات از یک روال خوب و استانداردی بهره نمی برد و به صورت تجربی و در جایی نامناسب نیز انجام خواهد شد ، بنابراین هر نوع خطری در زمان استفاده وجود دارد.

نظر شما درباره ترانس برق چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
دیدگاهتان را بنویسید