کنگره گاز

ترکمنستان و برگزاری بزرگترین کنگره گاز در آن

ترکمنستان ، کشوری در همسایگی ایران است که این بار برای بار هشتم میزبان همه ی کشورها در کنگره گاز می باشد. این کنگره در حال حاضر با تأیید حضور سیصد و هشتاد نفر نماینده از سرتاسر دنیا برگزار می شود. این افراد برای مبادله و مباحثه و بررسی های لازم و مطالعات مختلف در زمینه ی گاز گرد هم آمده اند تا زیان ها را به سود مبدل سازند. در این کنگره نسیم آرامشبخش دریای خزر ، همراه میهمانان بوده و این مباحث در کنار دریایی که غنی از مخازن نفت و گاز می باشد ، شروع به کار کرده است.

کنگره گازی ، اهداف زیادی را دنبال می کند که در ادامه یک به یک آنها بیان خواهد شد. اما آنچه در این بین از اهمیت زیادی برخوردار است ، وجود هماهنگی ها و آموزش های مستمر و همچنین پرداختن به دستاوردهای گوناگون در زمینه ی گاز دنیا می باشد. زمانی که مباحث و محفل ها و همچنین نمایشگاه ها به صورت پی در پی صورت گیرد ، آینده ای امیدوار را برای آنان می توان تصور نمود.

کنگره گاز

حمل و نقل محصولات گازی یکی از معضلاتی است که در این کنگره گاز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بهترین راه ها برای آن در نظر گرفته شده است. در این کنگره شرکت های بسیاری فعال در زمینه ی نفت قرار دارند ، همچنین مهندسان و شرکت های مختلفی برای فعلیت در زمینه ی کارهای فنی حوزه ی نفتی در این کنگره خواهند بود که هریک می تواند گوشه ای از کار را در دست گرفته و اهداف را به بهترین شکل ممکن محقق سازند.

بیشتر بخوانید :  نفت ارزان ادامه دار می شود!

همچنین در کنگره گاز مجهز کردن و پیشرفته کردن میادین مختلف گازی ، افزایش سرمایه های موجود برای استفاده از آن در طرح های مختلف ، استفاده کردن از منابع مربوط به هیدروکربورها و اهداف دیگر مورد بررسی قرار گرفته و برای تحقق آنها تلاش ها و برنامه های زیادی در نظر گرفته شده است. علاوه بر آنها یافتن منابعی که غنی از نفت و همچنین گاز باشند و استخراج آن از موضوعات دیگری بوده است که بسیار پر اهمیت می باشد. ایجاد طرح هایی گوناگون و به کار گرفتن نیروهای انسانی کارآزموده در زیر سایه ی کنگره ی گازی مورد قبول واقع شده است. در نتیجه می توان امید داشت که در وضعیت کاری دنیا یک بهبودی چشمگیر رخ خواهد داد ، اگر پروژه های نفتی به چنین شکلی تعیین و به کار گرفته شوند.
دیدگاهتان را بنویسید