ترکیه و تلافی تحریم های مستمر مربوط به آمریکایی ها

ترکیه و تلافی تحریم های مستمر مربوط به آمریکایی ها

یکی از مهم ترین اتفاقاتی که می توانیم به آن اشاره کنیم در رابطه با تلافی کردن ترکیه علیه آمریکایی ها بوده که در واقع می تواند به جنگی هم تبدیل شود.

آمریکایی ها گویا یک تهدید مهم را به میان آورده اند که در رابطه با تحریم شدن خط لوله استریم خواهد بود. در صورتی که چنین تحریمی صورت پذیرد به عنوان یک نقض کامل برای حقوقی است که مربوط به کشور ترکیه بوده، بر همین اساس رئیس جمهور ترکیه هم تهدید متقابلی را انجام داده و گویا یک تقابلی در کار خواهد بود.

ترکیه و تلافی تحریم های مستمر مربوط به آمریکایی ها

این ایتسادگی برای اولین بار صورت نگرفته بلکه برای چندمین بار است که توسط کشورهای مختلف در برابر تحریم های متنوع آمریکایی در حال انجام خواهد بود. خط لوله ای که در نظر گرفته شده در سال آینده می تواند گاز را از روسیه به سمت ترکیه ببرد. این انتقال باید صورت پذیرد تا علیه تحریم های آمریکایی ایستادگی صورت پذیرد. ازسوی ترکیه می تواند به سوی جنوب و همچنین به سمت جنوب شرقی در اروپا هم منتقل شود.

در ابتدا برای انتقال از خط لوله سوث استریماستفاده شده بود اما در حال حاضر این خط لوله مناسب نبوده و پروژه ای جدید روی کار آمده که با نام ترک استریم توانسته تا تغییری را در این روند ایجاد کند. اما باید به این نکته هم توجه داشت که در حدود چهارسال گذشته به دلیل ترس بلغارستان از تحریم های آمریکایی انتقال گاز را از سوی روسیه به سمت جنوب اروپا نیز مسدود نمود. از آن پس این انتقال صورت نپذیرفت.

بیشتر بخوانید :  کارت سوخت و سناریوی استفاده یا استفاده نکردن از آن

ترکیه و تلافی تحریم های مستمر مربوط به آمریکایی ها

این خط لوله مهم از بخش های اصلی کشور ترکیه یعنی از دریای سیاه که مربوط به بخش اروپایی نشین ترکیه شده عبور می کند. ظرفیتی که برای این انتقال وجود دارد از طریق   ۳۱٫۵ میلیارد مترمکعب صورت می پذیرد. این لوله برای انتقال گاز به روسیه در سفر نهایی رئیس جمهور روسیه به ترکیه افتتاح می شود. در واقع این انتقال می تواند بسیاری از مشکلات روسیه را از میان بردارد و تحریم آمریکا را هم از میان بردارد.

در مقابل کشور آمریکا کشتی هایی که برای این خط لوله در حال کار هستند را تحریم نمود و علاوه بر آن سیستم دفاع هوایی اس ۴۰۰ مربوط به کشور روسیه را برای ترکیه تحریم نمود که با این وجود می توان عصبانیت رئیس جمهور ترکیه و هشدار پایانی آن را جدی تر دانست.

نظر شما درباره ترکیه و تلافی تحریم های مستمر مربوط به آمریکایی ها چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
دیدگاهتان را بنویسید