تولید داخلی تاج سر چاهی نفت WELLHEAD مدل NH-

تولید داخلی تاج سر چاهی نفت WELLHEAD مدل- NH

حمایت از کالای ایرانی در زمینه ی نفتی نیز به مراتب خوبی رسیده که از جمله آنها می توان به تولید تاج سرچاهی نفت اشاره کرد که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

از گذشته تا به امروز برای آنکه بتوانیم در زمینه ی نفتی نیز برداشت های خوبی را از چاه ها داشته باشیم ، تعداد زیادی از چاه ها استخراج شد. این چاه ها با روش های متنوعی همانند ازدیاد برداشت و . . . به آن حد از نیاز و تولید رسید که سرانجام توانسته ما در رتبه ی فعلی تولید نفت قرار دهد. اما چاه های نفت برای آنکه محافظتی از آنها انجام شود و روند کار نیز ساده تر شود نیاز دارند تا تاج سرچاهی نفت بر روی آنها قرار داده شوند که معمولا این تاج ها به قیمت بسیار زیادی نیز تولید می شوند و تاکنون از کشورهای خارجی برای ایران تأمین می شدند.

تولید داخلی تاج سر چاهی نفت WELLHEAD مدل NH-

اما امروزه با دانش ایرانی و تلاش افراد بسیار با تجربه در این زمینه موفق به تولید داخلی این محصول نیز شدیم. در حال حاضر هزینه ای که برای تولید کردن این نمونه داخلی نیز صرف می شود با توجه به تغییرات قیمت ارز در حدود یک چهارم از قیمت وارداتی آن می باشد که بسیار به صرفه تر خواهد بود. یعنی در حدود سه چهارم از هزینه ای که برای واردات یک تاج سرچاهی نفت باید صرف شود ذخیره شده و در داخل کشور برای اهداف دیگر نیز هزینه خواهد شد.

تولید داخلی تاج سر چاهی نفت WELLHEAD مدل NH-

نمونه ای که م اکنون در ایران تولید شده است با نام WELLHEAD مدل NH- نیز شهرت دارد . معمولا زمانی که فعالیت های نفتی آغاز می شوند استفاده از این تاج سرچاهی بسیار مفید خواهد بود. در حقیقت این مورد یکی از بهترین موارد تولید شده کالاهای ایرانی می باشد که در سال جدید به این مهم دست یافتیم. دانش تولید تاج سرچاهی نفت نیز به یکی از بومی ترین دانش ها تبدیل شده که خود می تواند گامی بزرگ در عرصه ی خودکفایی در تولید نیز به شمار رود.

بیشتر بخوانید :  اولین معامله صادرات نفت خام در بورس انرژی

تولید داخلی تاج سر چاهی نفت WELLHEAD مدل NH-

از نظر کارشناسانی که همواره در حال استفاده از این تجهیزات هستند موفقیتی که ما در ساخت بزرگترین بخش و مهم ترین بخش تجهیزات سرچاهی نفت به آن دست یافته ایم یکی از کم نظیرترین موفقیت ها خواهد بود که شاید تا چند سال آینده نیز در عرصه ای دیگر به آن موفقیت های چشمگیر نایل شویم. این تجهیزات سرچاهی یکی از تجهیزاتی می باشد که به صورت بلااستثناء باید بر روی تمامی چاه ها نیز قرار گیرند تا بتوان در زمان بهره بردارید هر زمان که نیاز باشد از آنها کمک گرفت. در حال حاضر هزینه ای که برای این مهم نیز در نظر گرفته شده در حدود پانصد میلیون تومان می باشد.

نظر شما درباره چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
پاسخ دهید