حمله هکری به جایگاه های پمپ بنزین

حمله هکر ها به جایگاه های پمپ بنزین

یکی از شیوه های جدید برای اختلال در نظم عمومی جامعه حمله های هکر ها به پمپ بنزین های موجود از طریق کارت های اعتباری می باشند.

در حقیقت کارت های اعتباری فراوانی در سطح پمپ بنزین های شهر وجود دارد که وظیفه ی سوخت رسانی را نیز برعهده دارند و بر همین اساس مبلغی برای شخص به عنوان حق واریزی نیز تعیین می شود. برخی این حق را از طریق کارت و برخی دیگر نیز به صورت نقدی پرداخت خواهند کرد ، اما در هر صورت امکان برقراری یک اختلال در سطح پمپ بنزین ها می تواند به فاجعه ای بزرگ تبدیل شود ، زیرا جمعیت زیادی از آنها استفاده می کند. این موضوع نیز از سوی پلیس فتا در حال پیگیری می باشد تا عوامل آن دستگیر شوند.

حمله هکری به جایگاه های پمپ بنزین

در مخزن هایی که در پمپ بنزین ها وجود دارد و وظیفه ی دریافت و انتقال سوخت را نیز برعهده دارند بررسی هایی انجام شده تا بتوان از طریق یک سیستم فعال و خودکار به هدف اصلی دست یافت. ATGs یک فناوری می باشد که به صورت اتوماتیک درجه های مختلف مخازن را نشان می دهد ، از بین کارایی های مهم آن می توان به تعیین کردن میزان موجود بنزین تا آلارم زدن و دادن هشدار در زمان نشت بنزین نیز اشاره کرد. اما تعداد زیادی از جایگاه های سوختی که از این فناوری در حال استفاده هستند هیچ رمز عبوری را برای حفاظت در نظر نگرفته اند و همین موضوع توانسته تا کار هکرها را راحت نماید.

حمله هکری به جایگاه های پمپ بنزین

تاکنون در خصوص اقدامات هکر ها در ایران گزارشاتی نیز در دسترس نیست و گویا هنوز به این کشور نفوذ نکرده اند اما می توان گفت که در سایر کشورها نیز این احتمال وجود دارد که تمامی اطلاعات موجود نیز در دسترس باشد. احتمال وجود بحث های امنیتی دور از انتظار نیست ، به همین  دلیل هرچه سریع تر باید رمزهای عبوری قوی تعیین شوند. در صورتی که هکرها به این سیستم راه یابند انفجارهای عظیمی در دنیا اتفاق می افتد که قابل جبران نخواهد بود. حتی احتمال رایگان شدن سوخت و همچنین کاهش دادن میزان عرضه سوخت ها نیز وجود دارد.

بیشتر بخوانید :  تغییر در شبکه فروش نفت ضروری است!!!

حمله هکری به جایگاه های پمپ بنزین

بنابراین پیش از آنکه اتفاقی در این زمینه رخ دهد که خود ترس زیادی را در جامعه به وجود خواهد ورد پلیس فتا نیز وارد عمل شده و تمامی راه های نفوذ هکر ها را خواهد بست ، از این رو جای نگرانی نیز وجود ندارد.

نظر شما درباره حمله هکر ها به جایگاه های پمپ بنزین چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

 منبع:

تسنیم نیوز
دیدگاهتان را بنویسید