خاموشی برق چگونه خواهد بود؟

خاموشی برق چگونه خواهد بود؟

در فصل گرما یکی از راه های مقابله با معضل برق قطعی آن است ، اما این قطعی به صورت های مختلفی رخ خواهد داد که در ادامه به آن اشاره میکنیم.

امسال تیرماه ، ماهی بسیار گرم پیش بینی شده است که از همان روزهای ابتدایی گرمای بی سابقه هوا نیز قابل تشخیص بوده است. خبرهای بسیار زیادی در خصوص قطعی طولانی مدت مربوط به برق داده می شود که خوشبختانه نیازمند توجه مسئولان بوده ، آنها می گویند که چنین قطعی هایی وجود ندارد و در صورت مجبور شدن به این کار از قبل به هموطنان عزیز اطلاع رسانی خواهد شد تا تصمیمات خود را در این زمینه بگیرند و در ساعت ها زمان بندی لازم را انجام دهند.

خاموشی برق چگونه خواهد بود؟

در صورتی که مصرف برق نیز نسبت به دوره های گذشته به روز بسیار افزایش پیدا کند ، ضروری است تا تمهیداتی در این زمینه صورت پذیرد. یکی از چاره های اندیشیده شده در خصوص قطعی برق این است که استان هایی که بیشترین درصد مصرف برق را دارند مشخص شوند ، پس از آن اینکه هر استان و شهرهای آن تا چه میزان مصرف انجام می دهد در نظر گرفته شده ، همچنین درجه حرارت روز نیز تعیین شود. بر این اساس در روزهای بعدی که می توان یک دوره دو هفته ای را نیز در نظر داشت به صورت آزمایشی تخمین هایی برای مصرف در نظر گرفته می شود. در این صورت احتمال پیک مصرفی بیشتر شده و همچنین می توان در این ساعات خاموشی چند ساعته ای را پیش بینی کرد و بر اساس جدولی از پیش به مردم ارائه کرد.

بیشتر بخوانید :  نفت خام و تأثیر فروش آن بر بازار

خاموشی برق چگونه خواهد بود؟

مردم بر اساس این شرایط می توانند کارهای خود را برای استفاده از نیروی برق زمان بندی کنند. در حدود پنج استان از ایران در زمره ی پرمصرف ترین ها قرار دارد. در حال حاضر به صورت آزمایشی نیز این استان ها برای انجام طرح مربوط به زمان بندی در نظر گرفته شده اند. این برنامه زمان بندی معمولا نمی تواند به صورت طولانی نیز انجام شود تنها در اوج مصرف برق در روزهای بسیار گرم به صورت جدی اجرایی خواهد شد.

خاموشی برق چگونه خواهد بود؟

شرکت های توزیع برق زیادی وجود دارد که از بین آنها می توان به فعال بودن درصدی از آنها در این طرح اشاره نمود . معمولا این کار در بین شرکت ها تقسیم می شود و هریک از آنها زمانی را نیز اختصاص می دهد. حتی این امکان وجود دارد که در یک روز در برخی از مناطق حتی خاموشی نیز انجام نشود.

نظر شما درباره خاموشی برق چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز

 
پاسخ دهید