خبری نادرست در خصوص بنزین

خبری نادرست در خصوص بنزین

موجی از شایعات نیز در خصوص بنزین رخ داده که موجب شد تا بررسی در خصوص آن انجام دهیم. شایعه مهم در رابطه با گرانی بنزین و کمبود آن است.

در چند روز اخیر پمپ بنزین ها یکی از پرترافیک ترین مکان ها در شهرها می باشد. در طی خبرهای واصله در شهرهای شمالی نیز پمپ بنزین ها به صورت شبانه روزی فعال بوده اند و حتی درصدی از آنها نیز به دلیل اتمام بنزین بسته شدند. بنزین سوختی است که در ایران به نسبت سوخت های دیگر بسیار بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد ، از همین رو نیاز است تا در تأمین آن مشکلی به وجود نیاید و تمامی روند تولید بدون مشکل نیز ادامه داشته باشد.

خبری نادرست در خصوص بنزین

در میان این اخبار می توان به موضوع دیگری هم اشاره کرد ، شایعه ای که به گران شدن قیمت بنزین نیز اختصاص دارد. در خصوص قیمت بنزین صحبت های بسیاری انجام شده که از حالت تک نرخی با دو نرخی و استفاده از کارت سوخت تبدیل شود ، اما در حال حاضر چنین موضوعی نیز واقعیت ندارد و این صحبت ها در همین حد نیز باقی مانده است. هیچ یک از حامل های انرژی در حال حاضر با نرخی بیشتر از نرخ تصویب شده نیز به فروش نمی رسد و ثبات خوبی در این بازار پای برجا باقی مانده است.

خبری نادرست در خصوص بنزین

مردم نباید به شایعات گوش دهند ، زیرا در صورت گران شدن قیمت بنزین یا وجود کسری ها در میزان تولید اولین جایی که این اخبار را منتشر می کند وزارت نفت خواهد بود که خبر را از طریق شرکت پخش توضیح می دهد. در شرایط فعلی هیچ یک از این ارگان ها این خبر را صحیح نمی دانند و شرایط موجود را خوب اعلام نموده اند.

بیشتر بخوانید :  اجرای طرح کارت سوخت در چهار شهر

متأسفانه موجی در بین مردم به راه افتاده است که می تواند شرایط را کاملا تغییر دهد ، همانطور که نمونه ای از این موج را در شهرهای شمالی کشورمان نیز مشاهده نموده ایم و بر میزان آن افزوده شده است. در واقع این موج میزان مصرف مازاد را تا اندازه  بسیار زیادی بالا برده است که این خود جای بحث دارد. تولید در حد مطلوب قرار دارد اما اگر در میزان ارائه آن صرفه جویی را انجام ندهیم قطعا به مشکل برخواهیم خورد. مردم علاوه بر پر کردن باک بنزین خود ، بنزین اضافی را هم نیز خریداری می کنند که این خود کار بیهوده و حتی خطرناکی است.

خبری نادرست در خصوص بنزین

یکی از دلایلی که برخی از جایگاه های سوخت در شهرهای شمالی نیز به دلیل اتمام بنزین بسته شده اند وجود مشکل مهم در رساندن نفتکش ها بوده است. سرعت عبور و مرور نفتکش ها بسیار کند است و در تابستان وجود سفرهای بسیار نیز این تردد را مشکل تر می کند به همین دلیل از زمان شروع حرکت تا زمان رسیدن بسیار طولانی خواهد شد. در نهایت این سرعت کند کمبود بنزین را به وجود می آورد.

نظر شما درباره خبری نادرست در خصوص بنزین چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
دیدگاهتان را بنویسید