خبر اعلام نتیجه نهایی حادثه سانچی

خبر اعلام نتیجه نهایی حادثه سانچی

در حال حاضر نتیجه ی رسمی از عاملین یا عامل اصلی مقصر در  حادثه سانچی منتشر نشده  اما بررسی های مرکز پژوهش مجلس هر دو کشتی را مقصر این اتفاق معرفی کرده است.

همه ی ما از رخ دادن حادثه ی سانچی بسیار غمگین شده ایم. این حادثه در دی ماه سال ۹۶ رخ داد و در طی این اتفاف تمامی خدمه ای که در این کشتی حضور داشتند از بین رفتند و به درجه رفیع شهادت رسیدند. در واقع شدت حادثه در حدی بود که هنوز هم جنازه برخی از آنها پیدا نشده است. وجودمیعانات زیاد موجب شد تا فواصل زیادی از این کشتی هم به این میعانات آلوده شود و پوشش گیاهان و جانوران آبزی آن منطقه هم نیز تحت تأثیر این حادثه با مشکل روبه رو شدند.

خبر اعلام نتیجه نهایی حادثه سانچی

دو کشتی یکی با نام سانچی و دیگری با نام کشتی فله بر در نزدیکی های شب به یکدیگر برخورد کردند. این برخورد موجب شد تا انفجار بزرگی در همان ثانیه های ابتدایی رخ دهد. این انفجار به دلیل وجود میعانات بی شمار در این کشتی یعنی سانچی ثانیه به ثانیه بیشتر می شد و دودی بسیار غلیظ در آسمان پراکنده شد. کشتی فله بر به دلیل برخورد با نوک خود آسیب چندانی ندید ، اما این کشتی از زاویه ای به سانچی برخورد کرد که دقیقا محل مخزن بوده و حتی پوشش های ابتدایی هم نتوانسته تا شدت برخورد را کاهش دهد.

خبر اعلام نتیجه نهایی حادثه سانچی

بر اساس بررسی ها هر دوی این کشتی ها به سیستم های پیشرفته ای مجهز بودند که این سیستم ها هم مشکلی نداشته و در حال کار بودن و قطعا از وجود مانعی در هر طرف کشتی خبر داده است. حال مشخص نیست که پس از اعلام این خبر مهم و هشدار برخورد چه عکس العملی از سوی کشتی ها رخ داده که متأسفانه منجربه به برخورد شده است. زیرا در صورت حفظ فاصله مناسب می توان کشتی را به گونه ای منحرف کرد و از برخورد با کشتی دیگر جلوگیری نمود.

خبر اعلام نتیجه نهایی حادثه سانچی

حتی کشتی فله بر می توانست با منحرف کردن کشتی با زاویه ی کمتری به کشتی سانچی برخورد کند تا چنین انفجاری رخ ندهد ، اما به دلیل ترس از ایمنی پایین این کشتی ، برخورد از روبه رو رخ داد و به همین دلیل کشتی مورد نظر کمترین میزان آسیب را متحمل شده است. اما بر اساس شواهد موجود به احتمال بسیار قوی هر دوی کشتی ها مقصر شناخته می شوند و باید خسارت کشورهای سود بر از این فعالیت های کشتی ها هم نیز داده شود. زیرا سرمایه های زیادی برای انتقال دادن محموله ها در این کشتی صرف شد که با با این اتفاق به صورت کامل نابود گردید.

نظر شما درباره خبر اعلام نتیجه نهایی حادثه سانچی چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز

 
پاسخ دهید