خودکفایی ایران در تولید کردن سرنگ

خودکفایی ایران در تولید کردن سرنگ

تاکنون برای تولید سرنگ ها نیاز داشتیم تا به کشورهای دیگر وابستگی شدیدی داشته باشیم اما هم اکنون در رابطه با تولید خودکفایی را به معنای واقعی تجربه کرده ایم.

این خودکفایی در زمینه ی تولید سرنگ مربوط به شرکت پتروشیمی شازند بوده و در رابطه با گرید سرنگ تحریم ها را به صورت کامل پشت سر گذاشته ایم. تا پیش از تولید کردن و خودکفایی گرید سرنگ وابستگی به کشور کره جنوبی داشتیم که با به راه افتادن تحریم های مختلف این وضعیت به صورت کامل بررسی شده و در نهایت به یک هدف برای تولید کردن رسیدیم که خوشبختانه ب موفقیت هایی همراه بودیم.

 خودکفایی ایران در تولید کردن سرنگ

شاید آمریکایی ها این تصور را داشتند که با تحریم کردن ایران قطعاً با توجه به مهم بودن تولید سرنگ این وابستگی سبب مصالحه با آنها می شود که در واقع ایرانی ها هم با بررسی و تحقیقات با تولید و خودکفایی این تحریم ها را نابوده کرده و به جای آن موفقیت را جای گذاری کرده اند.

شرکتی که می تواند تولید گرید سرنگ را انجام دهد برای ایران مقاصد اقتصادی زیادی دارد، در سال قبل به میزان بیست میلیارد دلار ارز را به کشور راه داده و تغییری را در وضعیت اقتصادی به وجود آورد. در صورتی که با چنین صنعتی همکاری داشته باشیم و حمایت های لازم را انجام دهیم قطعاً موفقیت ها بیش از پیش افزایش خواهد یافت. حتی دیگر سؤالی در رابطه با صادرات نفت خام هم به میان نمی آید زیرا می تواند به همان اندازه سود را به همراه داشته باشد.

بیشتر بخوانید :  مشکلات ارزی در صنعت پتروشیمی

از طرف دیگر در صنعت پتروشیمی نیاز داریم تا خام فروشی را فراموش کرده و به سوی تولید فرآورده پیش برویم. برای تولید محصولات باید بر روی محصولاتی تمرکز کنیم که ارزش افزوده برای آنها بالاتر از محصولات دیگر است.  یک نمونه از پسرفت ما در زمینه ی پوشاک را می توان به خام فروشی گرید نساجی ما به ترکیه بدانیم که آنها از این طریق به تولید پارچه ها، لباس ها و . . . گرایش داشته و دوباره با چند برابر قیمت به ایران وارد می کنند.

خودکفایی ایران در تولید کردن سرنگ

تا پیش از تحریم ها حتی ما در زمینه ی خوراک هم وابستگی داشتیم اما این تحریم ها شاید اقتصاد کشور ما را دگرگون کرد اما سودهایی را هم در زمینه های مختلف به همراه داشت تا برخی از وابستگی های خود را کنار گذاشته و با کمی سختی برای همیشه در داخل کشور به تولید آن بپردازیم. تعداد زیادی نیروها به کار گرفته شوند و از هدررفت سرمایه به صورت ارز نیز جلوگیری شود.

نظر شما درباره خودکفایی ایران در تولید کردن سرنگ چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
دیدگاهتان را بنویسید