خودکفایی در تولید بنزین قطعی شد!!!

خودکفایی در تولید بنزین قطعی شد!!!

سوختی همانند بنزین در ایران که استفاده های بسیار زیادی از این سوخت دارد یکی از مهم ترین اهداف به شمار می رود که با همت افراد به خودکفایی در تولید آن رسیده ایم.

شاید بارها در اخبار مربوط به نفت با خبرهایی در خصوص تحریم های بنزین آشنا شده باشید و هربار با دیدن این اخبار ترسی در دل شما از نظر کمبود بنزین و افزایش قیمت ها افتاده باشد. اما در واقع در حال حاضر به تمامی این ترس ها خاتمه داده شده است زیرا با همت افراد بسیار زیاد و با عنایت خداوند در روز شنبه همین هفته میزان تولید افزایش چشمگیری خواهد داشت زیرا فاز ۲ از پارس جنوبی افتتاح شده و از آن بهره برداری به عمل خواهد آمد. در این صورت میزان تولید بنزین ما در حال حاضر با رشد چشمگیری به ۲۲ میلیون لیتر در روز می رسد. از نظر کلی اگر بررسی را انجام دهیم این میزان در یک روز به نود میلیون لیتر افزایش پیدا می کند.

خودکفایی در تولید بنزین قطعی شد!!!

در سفرهای مختلف که به صورت پیک در نظر گرفته می شود بخصوص در ایام عید و تابستان در ایران کمبود بنزین حرف اول را می زند به عنوان مثال ما در سال گذشته به دلیل تعطیلات زیاد و سفرهای داخلی مجبور به تأمین بنزین از خارج از کشور شدیم که این میزان باعث هدررفت سرمایه های داخلی شد. از این رو تلاش ها روز به روز بیشتر از قبل شد تا در نهایت خودکفایی در تولید بنزین به صورت قطعی انجام گرفت و ما دیگر نیازی به واردات بنزین آن هم در سهم زیاد نداریم.

بیشتر بخوانید :  مزایای مهم و قطعی از خودکفایی بنزین

خودکفایی در تولید بنزین قطعی شد!!!

هربار که جنگی لفظی بین ایران و کشورهایی مثل آمریکا بر سر مسائل هسته ای و . . . رخ می دهد اولین نشانه گیری برای تحریم ها و شاید ساده ترین آنها ، تحریم بنزین می باشد. در سال ها پیش در ابتدا کاتالیست ها و پس از آن واردات بنزین با اختلال روبه رو شد. خوشبختانه یکی از اهداف تهدیدی از سوی کشورهای بیگانه برای اعمال تحریم ها با شکست مواجه شد و ایران هم اکنون در خودکفایی بنزین قرار دارد و برای تولید به هیچ کشوری وابسته نیست زیرا بهترین بنزین با استاندارهای جهانی در داخل کشور در حال تولید می باشد. این خودکفایی می تواند خیال مردم را در استفاده از بنزین و امنیت در کشور برقرار نماید.

از پانزدهم اردیبهشت به بعد میزان تقاضایی که در بازار وجود دارد با میزان تولید برابر خواهد بود و دیگر نگرانی برای تأمین این نیاز وجود ندارد. برای موفقیت در این پروژه افراد بسیاری به صورت شبانه روزی در گرما و در سرما مشغول بکار بودند تا در نهایت به بزرگترین هدف فعلی نایل شدند.

خودکفایی در تولید بنزین قطعی شد!!!

کشورهای بسیاری وجود دارند که در سطح جهان نمی توانند این موفقیت ها را حتی برای ایران تصور کنند ، اما ایرانی ها با تلاش و نبود امکانات دیگر کشورها توانستند تا با استفاده از توان های بومی خود این تصورات را به واقعیت تبدیل کنند و بر تهدیدهای برجامی مهر سکوت بزنند. این خود در تاریخ برجامی بی سابقه است و باید مورد تقدیر قرار گیرد.

نظر شما درباره قطعی شدن خودکفایی در تولید بنزین چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

بیشتر بخوانید :  جزئیاتی از سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست

منبع:

تس نیم نیوز
دیدگاهتان را بنویسید