خودکفا شدن بنزین واقعیت دارد؟!!!

خودکفا شدن بنزین واقعیت دارد؟!!!

بارها خبر از خودکفایی بنزین منتشر شده است ، اما گویا این بار خبر انتشار پیدا کرده از واقعیت بیشتری برخوردار می باشد ، به همین دلیل به این موضوع با جزئیات بیشتری خواهیم پرداخت.

یکی از امیدهای بسیار بزرگ در دولت فعلی راه اندازی واقعی از فازهای پالایشگاه ستاره خلیج فارس می باشد. در صورتی که یک فاز آن راه اندازی شود به مرز خودکفایی و در صورتی که هر دو فاز با یکدیگر افتتاح شود به خودکفایی کامل از نظر بنزین خواهیم رسید. این موفقیتی بسیار بزرگ و شایان تقدیر است که می تواند ایران را از خرید بنزین و هدر رفتن سرمایه ملی در امان نگه دارد تا بتوانیم چنین سرمایه های بزرگی را در جاهای دیگر خرج کنیم. در صورتی که بتوانیم هر دو فاز را با یکدیگر افتتاح کنیم از نظر عرضه بنزین آن هم از نوع خوب مشکلی نخواهیم داشت و به صورت متوسط در طول روز ۲۴ میلیون لیتر تولید خواهیم داشت.

خودکفا شدن بنزین واقعیت دارد؟!!!

یکی از بزرگترین اهداف برای وزیر نفت و پالایشگاه ها فعال کردن فازهای پارس جنوبی می باشد به همین دلیل همه ی عوامل دخیل در این کار دست به دست هم داده اند تا بتوانند شرایط بهینه ای را فراهم کنند که در نهایت به بزرگترین هدف خود دست یابیم. بارها خبری از خودکفایی منتشر شد اما این بار تا زمان تحقق آن این خبر انتشار نیافته و حالا که به مرز آن نزدیک شده ایم باز هم این خبر به گوش می رسد. ایران از سال ها پیش حقی برای خودکفایی در بنزین دارد که متأسفانه بر اساس شرایط موجود حالا به این حق نایل گردیده است.

بیشتر بخوانید :  تأمین بنزین وارداتی و نبود بودجه ای برای آن

همه ی منابع مالی برای این پروژه به کار گرفته شده تا قصوری در کار رخ ندهد. در صورتی که منابع مالی خوبی برای این پروژه وجود نداشته باشد قطعا در این کار با شکست مواجه خواهیم شد بخصوص آنکه هم اکنون در پایانی ترین مراحل آن قرار داریم و باید هرچه سریع تر برای این کار اقدام نماییم. خوشبختانه تلاش ها برای تأمین اعتبار همچنان باقی است و تاکنون وامی دویست و شصت میلیون یورویی برای آن درنظر گرفته شده است. این وام تنها برای یک فاز نیست بلکه در هر سه فاز مورد بررسی و دریافت قرار گرفته است.

خودکفا شدن بنزین واقعیت دارد؟!!!

خوشبختانه یکی از اتفاقات بسیار خوب در زمینه ی خودکفایی بنزین در رابطه با بی حادثه بودن این پروژه نیز بوده است. معمولا در ایران پروژه های عظیمی همانند چنین پروژه ای حداقل با یک بار حادثه  پر خسارت نیز همراه خواهد بود اما در این رابطه چنین مشکلی وجود نداشته و همه چیز بر طبق برنامه پیش رفته است. این نشان می دهد که هدف بزرگ بوده و تمامی افراد از کوچک ترین تا بزرگترین مقامات برای به نتیجه رساندن آن از هیچ کوششی دریغ ننموده اند.

خودکفا شدن بنزین واقعیت دارد؟!!!

علاوه بر آن برای خودکفایی بنزین یکی از سهم های بسیار بزرگ را می توان به قرارگاه خاتم الانبیا نسبت داد. زیرا فعالان در این زمینه یکی از باتجربه ترین و کاردان ترین افراد هستند که کوچکترین مسائل را با راه حل های خوب حل خواهند نمود.  طرح هایی که شاید از نظر بسیاری از افراد امکانی برای انجام آن وجود ندارد توسط این قرارگاه به صورت کامل بررسی و تکمیل خواهد شد که این خود یکی از بزرگترین مزایای حضور آنها می باشد.

بیشتر بخوانید :  تأثیر بنزین بر روی محیط زیست اطراف ما

نظر شما درباره خودکفا شدن بنزین چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
دیدگاهتان را بنویسید