درخواست ژاپن برای معافیت از تحریم آمریکایی ها

درخواست ژاپن برای معافیت از تحریم آمریکایی ها

خرید و فروش نفت نه تنها برای ایران بلکه برای بسیاری از کشورهای دنیا همانند ژاپن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد ، از این رو باید تلاش هایی در جهت تحریم ها انجام شود.

یکی از دولت هایی که در جریانات مربوط به تحریم های آمریکا لطمه زیادی خواهد خورد کشوری به نام ژاپن می باشد. ژاپن با استفاده از نفتی که در ایران وجود دارد و توسط این کشور خریداری می شود بسیاری از تولیدات و کارهای سودآور خود را انجام می دهد. زیرا استفاده از نفت ایران هم کم هزینه تر و هم راحت تر از خرید نفت از سایر کشورها خواهد بود. به همین دلیل ژاپن تقاضا دارد تا آمریکا این کشور را از تحریم ها معاف کند و هیچ تغییراتی را در قیمت ها و چنین فعالیت هایی برای کشورهای مختلف ایجاد نکند.

درخواست ژاپن برای معافیت از تحریم آمریکایی ها

کشور ژاپن در راستای تحقق اهداف خود در نظر دارد تا هرچه سریع تر راهی را برای فرار از این تحریم ها برقرار کند به همین دلیل نیاز است تا در ابتدا صحبت هایی را با آمریکا در میان بگذارد تا در صورت تأیید این کشور سایر مراحل عملی شود. این کشور ادعا دارد که در حال حاضر با توجه به وسعت فعالیت ها و همچنین نیاز فوری و ضروری به نفت ایران امکان اینکه به صورت یکباره تمامی این واردات را منتفی کند وجود ندارد و دراین زمینه اقتصاد ژاپن ضربه بسیار سنگینی را تجربه خواهد کرد ، پس پیشگیری از آن اهمیت دارد.

درخواست ژاپن برای معافیت از تحریم آمریکایی ها

ژاپن ادعا دارد که به دلیل موافقت آمریکا در تحریم های دوره قبلی به احتمال قوی در این دوران هم با این شرایط موافقت کرد ، زیرا ژاپن کشوری کاملا بی طرف خواهد بود و به همین دلیل امکان موافقت وجود دارد. در صورتی که این معافیت برقرار شود به احتمال زیادی تمامی مراودات و واردات نفت از ایران برای کشور مربوطه ادامه دار خواهد شد و شاید هم روزی بیشتر از میزان قبلی شود. در حال حاضر هیچ نتیجه ای از این درخواست مشخص نیست ، زیرا وضعیت آمریکا هم ثبات خوبی ندارد. علت درخواست ژاپن با کیفیت بودن نفت ایران می باشد که در هیچ کجای دنیا وجود ندارد ، زیرا میزان سنگینی و مرغوبیت آن زیادتر از نفت های دیگر است.

بیشتر بخوانید :  سرعت بالا مصرف بنزین در سال جاری

درخواست ژاپن برای معافیت از تحریم آمریکایی ها

از نظر اقتصادی شرایط ژاپن به سمتی در حال پیشرفت می باشد که نمی تواند میزان واردات را در حال حاضر افزایش دهد ، به همین دلیل در حدود یک سال گذشته و حتی ماه های گذشته این میزان کاهش یافته ، اما در صورتی که وضعیت مناسب شود و میزان فعالیت های تجاری این کشور هم بهبود یابد ، میزان درخواست برای خرید نفت بالاتر خواهد رفت.

نظر شما درباره درخواست ژاپن برای معافیت از تحریم آمریکایی ها چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
پاسخ دهید