راه حل ایران برای دور زدن تحریم های موجود آمریکا

راه حل ایران برای دور زدن تحریم های موجود آمریکا

ایران و آمریکا از یارهای دیرینه ای در زمینه ی فعالیت های نفتی به شمار می روند ، یکی از مهم ترین اتفاقات حضور تحریم ها می باشد.

قطعا با وجود شرای فعلی می توان گفت که آمریکا راهی جز اعمال دوباره تحریم ها ندارد. آمریکا کشوری است که با روش مسالمت آمیز و به دور از هیاهو نمی تواند کارهایی را انجام دهد ، در این شرایط می توان گفت که تنها چاره باقی مانده برای آنها استفاده از تحریم ها می باشد. این بار ایران قصد دارد تا به روشی کاملا متفاوت این تحریم ها را دور بزند و بر اساس یافته ها به روشی بهتر عمل کند تا بتواند بر سرپا بایستد و همانند گذشته به فعالیت های خود ادامه دهد و تحریم ها هیچ تأثیری بر روی آن نداشته باشد.

راه حل ایران برای دور زدن تحریم های موجود آمریکا

ایران می داند که اگر بار دیگر تحریم هایی از سوی آمریکا اعمال شود قطعا چاره ای برای درمان آن وجود نخواهد داشت. زیرا این تحریم ه در هر شرایطی به ضرر ایران می باشد و تنها برای رساندن ایران به نابودی خواهد بود. این کار از طریق اعمال نیرو بر میزان فروش نفت و کاهش دادن آن صورت می پذیرد. ایران در برابر چنین تحریم هایی قصد دارد تا به شیوه ای دیگر وارد عمل شود. این شیوه مبادلات دیگر می باشد.

راه حل ایران برای دور زدن تحریم های موجود آمریکا

در حقیقت در ایران نفت تولید می شود اما این نفت به صورت کاملا رایگان در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت. در مقابل این رایگان اهدا نمودن نفت یکی از مهم ترین کارها دریافت کالاهایی ضروری از کشورها می باشد. این کالاها ، ارزش های بسیاری دارند و از طریق فروش آنها می توان به سود نهایی از فروش نفت رسید. علاوه بر آن ایران قصد دارد تا در بین این معاملات توجه ویژه ای به نبود دلار داشته باشد. در صورتی که دلار حذف گردد دیگر راهی برای اعمال زور و فشار باقی نخواهد ماند.

در بین کشورهایی که با ایران از نظر نفتی در حال فعالیت می باشد کشورهایی وجود دارند که از ارزهای ملی نیز بهره می برند . به چنین ترتیبی می توان مشکلات موجود بر سر راه را برداشت. یکی از کشورهای فعال در این زمینه در حقیقت روسیه می باشد که بسیار مصرانه در حال اعمال قانون استفاده از ارزهای ملی و حذف کردن دلار آمریکا می باشد.

راه حل ایران برای دور زدن تحریم های موجود آمریکا

لغو ماندن تحریم ها تاکنون به نفع ایران بود زیرا بر میزان تولید نفت ایران نیز افزوده شود . این افزوده شدن می تواند شرایط ایده آلی را به دنبال داشته باشد. شاید این استراتژی ایران بتواند درصدی از تأثیر تحریم ها را بکاهد اما قطعا نمی تواند همه ی تأثیر آن را از بین ببرد و این موضوع همچنان ادامه خواهد داشت. زیرا کشورهایی که بتوانند از ارزهای ملی استفاده کنند و این تغییر را بپذیرند بسیار کم هستند.  اما در حال حاضر استفاده از خدمات دیگر به جای پول نفت یا استفاده از کالاهای تولید هم می تواند این تأثیر را کاهش دهد.

 

نظر شما درباره راه حل ایران برای دور زدن تحریم های موجود آمریکا چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
پاسخ دهید