راه حل مقابله با تحریم نفت ایران

راه حل مقابله با تحریم نفت ایران

این روزها برای مقابله کردن با شرایط تحریم های نفت باید به هر راه حل احتمالی دست زد تا بتوان مشکلات را از میان برداشت و این سختی را پشت سر گذاشت.

یکی از پرسودترین کارهایی که ایران می تواند  آن را انجام دهد صادرات نفت خواهد بود. در این زمینه آمریکا قصد دارد تحریم هایی را اعمال کند تا ایران نتواند از این طریق به سود فعلی دست یابد. البته بر اساس گفته های مختلف احتمال وجود برخی از معافیت های تحریمی برای کشورهای مختلف وجود دارد که می توانند فعالیت خود را ادامه دهند ، پس به صورت صد درصدی این تغییرات وجود ندارد.

راه حل مقابله با تحریم نفت ایران

یکی از راه حل های واضح و موجود برای آنکه بتوانیم تحریم های فعلی را به صورت کامل از میان برداریم استفاده از بورس برای مقابله کردن با تحریم های موجود می باشد. در صورتی که بتوانیم صادرات نفت خود را از این طریق انجام دهیم راه دسترسی آمریکا بر صنعت نفت ایران بسته خواهد شد. ما می توانیم با استفاده از راه های آسانی که بورس در اختیار ما می گذارد بدون مشکل به معامله های نفتی خود بپردازیم. البته نفتی که در بورس مورد عرضه قرار می گیرد ، نفت خام خواهد بود. قطعا نفت فرآوری شده از ارزش بالاتری برخوردار می باشد اما شرایط موجود به گونه ای است که نمی توان نفت را فرآوری کرد و به همین دلیل مجبور هستیم تا از همین نفت برای معامله های خود استفاده کنیم تا بیش از حد ضرری به اقتصاد ما وارد نشود.

بیشتر بخوانید :  مشکل در صادرات نفت از طریق بورس

راه حل مقابله با تحریم نفت ایران

در این راستا نیاز شدیدی به کمک شرکت های خصوصی داریم. زیرا این شرکت های خصوصی هستند که می توانند فعالیت های بورس را نیز به صورت پایدار حفظ نمایند و از همین رو حضور فعالانه آنها بسیار یاری بخش خواهد بود. در حال حاضر تنها راه حل صادرات نفت از طریق معامله های بورس می باشد. با نگه داشتن نفت در این وضعیت می توان سود خوبی را به دست آورد و از تهدیدهای آمریکا در خصوص تحریم ها نترسید.

راه حل مقابله با تحریم نفت ایران

دولت و همچنین وزارت نفت در زمینه ی فعالیت بورس برای صادرات نفت باید همکاری پی در پی داشته باشند تا بتوانند درصد زیادی از نفت خام را از همین راه معامله کنند. ما باید بتوانیم میزان فعلی فروش در بورس را افزایش دهیم تا بتوانیم به هدف اصلی خود برسیم. هرچه تعداد بشکه های موجود نفت خام برای فروش افزایش پیدا کنند به نفع اقتصاد داخلی ایران خواهد بود.

نظر شما درباره راه حل مقابله با تحریم نفت ایران چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
پاسخ دهید