سردار سلیمانی و شرکت های کشتی رانی

سردار سلیمانی و شرکت های کشتی رانی

شرکت های کشتی رانی در خصوص اتفاقات اخیر استرس هایی دارند که به احتمال قوی شهادت سردار می تواند پیامدهایی را برای این نوع از فعالیت ها به دنبال داشته باشد.

به دلیل ارتباطی که بین دلایل مرگ سردار سلیمانی و همچنین فعالیت های نفتی و . . . در منطقه ی خلیج فارس و دیگر مرزهای آبی ما وجود دارد نگرانی هایی اعلام شده که این نگرانی هایی موجود به تنهایی مربوط به شرکت های کشتی رانی خواهد بود. این نگرانی ها به تنهایی در منطقه ی خلیج فارس بیشتر از قبل می شود. علاوه بر ایران این نگرانی برای تمامی کشورهای منطقه که فعالیت های نفتی انجام می دهند وجود خواهد داشت.

سردار سلیمانی و شرکت های کشتی رانی

تهدیداتی از سوی ایران پس از شهادت سردار وجود داشته که رعب و وحشتی را در دل کشورهای فعال می اندازد از جمله انگلیس که در خصوص این حرکت آمریکا هیچ نوع اعتراضی را به دنبال نداشته و اعلام بی طرفی می کند. این کشور فعالیت های تجاری خود که با استفاده از کشتی ها بوده و از مرزهای دریایی ما در تنگه ی هرمز عبور می کند با سیاست ها و امنیت بیشتری همراهی خواهد کرد.

ایرانی ها حتی به این موضوع اشاره داشته اند که اگر آمریکا از نظر صادرات نفت تحریم های شدید تری را برای ما به وجود آورد ما هم صادرات خود را برای نفت و پتروشیمی که در تنگه ی هرمز به عنوان یک نقطه ی اتصالی از اهمتی فراوانی برخوردار بوده با اختلال همراه می سازیم. در صورتی که این جنگ ها ادامه پیدا کند نمی توان به راحتی از آنها پیشگیری نمود. جنگی بزرگ در تنگه ی هرمز برای انتقال نفت رخ می دهد.

بیشتر بخوانید :  ایران و تلاش برای ورود سوخت سی ان جی به چرخه مصرف

این تهدید به حدی جدی بود که کشتی های موجود برای عبور از منطقه با مشاوران خود عازم سفر می شدند تا در شرایط بحرانی از مشاوره آنها کمک بگیرند و شرایط را تحت کنترل قرار دهند و به نوعی صادرات را هم ادامه دهند. شهادت سردار تأثیر خود را برجای گذاشت و شاخص های بورسی که مهم بودند و در منطقه ی خلیج فارس هم به آنها اشاره می شود با نگرانی هایی همراه بوده و شاخص ها کاهش چشمگیری داشته اند.

سردار سلیمانی و شرکت های کشتی رانی

از بین کشورهای موجود شاخص مربوط به کشور کویت بیشترین افت را تجربه کرد. برای خروج از این مشکل این انتظار می رود که ما بتوانیم با استفاده از میانجی گرایانی همانند کمیته مشترک جنگ برای دو هفته بعد یک سری تمهیداتی را به میان آوریم. حمله هایی که به تانکرها انجام می شود و علاوه بر آن ریسک هایی که برای حملات بیشتر هم وجود دارد می تواند منطقه ی خلیج فارس را با مشکل روبه رو کند.

این احتمال وجود دارد که در مناطق نفت خیر جهان بخصوص در خاورمیانه پهبادهایی یا حمله هایی از نوع موشکی به میان آید. در این صورت بیشترین ضرر برای انگلیسی ها خواهد بود که محموله های آنها باید از تنگه ی هرمز عبور کند و با بسته شدن این تنگه این خسارت ها بیشتر می شود.

نظر شما درباره سردار سلیمانی و شرکت های کشتی رانی چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
دیدگاهتان را بنویسید