سهمیه سوخت برای مربیان آموزشگاه های رانندگی

سهمیه سوخت برای مربیان آموزشگاه های رانندگی

با توجه به اینکه آموزشگاه های رانندگی تعداد بسیار زیادی نیرو دارد و همه ی آنها هم از خودرو برای آموزش استفاده می کنند لزوم تعیین بنزین برای آنها را جدی می داند.

تعداد بسیار زیادی از مربیان در آموزشگاه های رانندگی وجود دارد که با استفاده از سوخت شخصی خود فعالیت دارند، این سوخت می تواند چند برابر حقوق آنها در طول ماه هزینه به همراه داشته باشد. بنابراین لازم است تا ما بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم که با استفاده از آن آموزشگاه های رانندگی هم بتوانند از سوخت کمک بگیرند.

سهمیه سوخت برای مربیان آموزشگاه های رانندگی

این گروه یعنی مربیان رانندگی نیاز دارند تا در طول روز به تنهایی در سطح شهر تردد داشته باشند. هزینه های مربوط به قطعات با توجه به نوع آموزش و تغییرات به وجود آمده بر روی خودروی آنها نشان دهنده اهمیت رسیدگی به نیاز آنها برای سهمیه ی سوخت اضافه تر است. مربی آموزشگاه بر اساس نوع حقوق دریافتی و همچنین استرس کاری خود هرلحظه در خطر هستند  و کار آنها ثبات لازم را ندارد.

از ابتدای طرح اجرایی برای سهمیه بندی سوخت فرصتی برای توجه به گروه های خاص وجود نداشته اما حالا رفته رفته متوجه خواهیم شد که کدام یک از گروه های موجود می توانند به آسانی به ما کمک کنند. برخی از خودروها و وسایل مخصوص کار هستند بنابراین سوخت شخصی برای آنها وجود ندارد و باید بررسی هایی برای تعیین سوخت در نظر گرفته شود. سوخت شخصی به تنهایی برای هر یک خودرو به میزان شصت لیتر خواهد بود اما برای خودروهای عمومی این میزان افزایش پیدا خواهد کرد.

بیشتر بخوانید :  کارت سوخت از مردادماه اجباری می شود!

سهمیه سوخت برای مربیان آموزشگاه های رانندگی

برای برخی از گروه ها حتی گروه های خودروهای عمومی که سوخت سی ان جی هم دارند سهمیه در نظر گرفته شده اما برای مربیان آموزشگاه هایی که دائما در طول روز در سطح شهر تردد دارند و هیچ فعالیتی کمتر از تاکسی ها را ندارند سهمیه ای در نظر گرفته نشده است. آنها نمی توانند با حقوق خود این هزینه را تأمین کنند و تا به امروز هم اعتراض های زیادی داشته اند.

در این خصوص برای تعیین میزان سهمیه سوخت هیچ نوع ابلاغیه ای وجود ندارد و در صورتی که ابلاغیه ای هم نباشد نمی توان سهمیه ای را اختصاص داشت. این پیگیری باید از ابتدا از طریق صنف انجام شود و در نهایت به وزارت کشور برسد. تقاضا باید به صورت مکتوب با دلایل قانع کننده باشد تا به نتیجه ای برسد.

نظر شما درباره سهمیه سوخت برای مربیان آموزشگاه های رانندگی چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
دیدگاهتان را بنویسید