صادرات گازوئیل در ایران چهار برابر افزایش یافت!

صادرات گازوئیل در ایران چهار برابر افزایش یافت!

یکی از خبرهای خوشی که به تازگی می توان به آن اشاره نمود افزایش میزان صادرات یکی از سوخت های ما خواهد بود که از آن به عنوان سوخت مهمی یاد می کنیم.

تحریم های آمریکایی در هر کشوری توانسته تا تغییراتی را به وجود آورد و از نظر اقتصادی لطمه بزرگی را وارد آورد. بنابراین یکی از مهم ترین تغییرات را می توانیم افزایش چهار برابری برای صادرات گازوئیل بدانیم که در ایران با وجود آنکه تحریم هایی وجود دارد می تواند مشکل ساز شود. صادراتی که از نظر گازوئیلی برای سه ماهه پایان سال در نظر گرفته اند و از آمارها هم چنین برمی آید به عدد نود و پنج هزار بشکه اشاره دارد. این تعداد بشکه در یک روز خواهد بود.

صادرات گازوئیل در ایران چهار برابر افزایش یافت!

این تغییراتی که به وجود آمده بر اساس بررسی های انجام شده در حدود هشتاد درصد بر اساس برآورده های سه ماه گذشته و همچنین چهار برابر هم برای سه ماهه اول سال افزایش را تجربه کرده است. بنابراین می توان چنین انتظار داشت که این صادرات هم با تغییراتی همراه بوده است.

تحریم های آمریکایی یعنی قطع شدن رابطه همکاری با کشورهای بسیاری که در دنیا با ما ارتباط دارند. این قطعی رابطه این توانایی را دارد تا ضربه ی مهلکی را به اقتصاد هر کشور وارد آورد. آمارها نشان می دهند که ایران این توانایی را دارد که برای جلوگیری نمودن از تحریم های فعلی به آسانی ارتباطی قوی را برقرار کند اما این ارتباط فقط و فقط با کشورهایی است که برای تولید و فعالیت های صنعتی خود به گازوئیل نیاز دارند. البته این فروش از فروش با میزان صفر که بسیار بهتر خواهد بود. اما باز هم نسبت به دوران پیش از تحریم ها یک افت را می توان تجربه کرد.

بیشتر بخوانید :  نفت خام و تأثیر فروش آن بر بازار

صادرات گازوئیل در ایران چهار برابر افزایش یافت!

بیشترین هدف برای آمریکایی ها جهت تحریم ارتباط با نفت خام موجود در تولید قرار دارد، بنابراین می توان انتظار داشت که دولت از این فرصت که نمی تواند استفاده ای کند در مقابل می تواند صادرات گازوئیل را در دست قرار داده و از این مسیر برای افزایش درآمد خود کمک بگیرد. گازوئیل موجود را می توان به عنوان یک کالای صادراتی از طریق دریا و همچنین از طریق زمین انجام داد. گازوئیل بیشتر به کشورهایی وارد می شود که از جمله آنها می توانیم به کشورهایی نظیر عراق، همچنین افغانستان و علاوه بر آن به سوریه و پاکستان هم اشاره کنیم.

از درآمدهای اصلی در ایران نفت بوده که هم اکنون به میزان هشتاد درصد از صادرات مربوط به نفت خود را از دست داده ایم و بر همین اساس از هر نظر در تنگنا قرار داریم اما با وجود راه های دیگر می توان تحریم های موجود را دور زد.

منبع:

تسنیم نیوز

نظر شما درباره صادرات گاز چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.
دیدگاهتان را بنویسید