صادر کردن قیر با مجوز رسمی وزارت نفت

صادر کردن قیر با مجوز رسمی وزارت نفت

در گذشته صادر کردن هر نوع قیر نیازی به گرفتن مجوز نداشت اما از تاریخ امروز نیاز است تا هر نوع تغییراتی در این زمینه با هماهنگی های لازم نیز انجام شود.

وزارت نفت بسیار سخت گیرانه تمامی فعالیت ها را رصد می کند تا بتواند از سودهای اندک نهفته در این کسب و کارها نیز استفاده نماید . بر همین اساس کسب و کارهایی که مربوط به حوزه ی فعالیتی قیر می باشد نیاز دارد تا بررسی شود و از این پس ، پس از دریافت کردن مجوز ادامه ی فعالیت نیز میسر خواهد بود.

صادر کردن قیر با مجوز رسمی وزارت نفت

در حقیت مهم ترین علت این رخداد به فعالیت های مختلفی اشاره دارد که در زمینه ی صادرات قیر نیز در حال انجام می شود. یک سری از افراد سودجو قیرهایی را تهیه می کنند که قابل مقایسه با قیرهای تولید شده ایران برای صادرات نیست ، پس از آن این قیرها را برای کشورهای دیگر فرستند که در به کارگیری آنها مشکلاتی به وجود آمده و در مدت زمان کمی قیرها نیز دچار تغییر در کیفیت شدند. از نظر ظاهری این قیرها را می توان مشابه قیرهای ایرانی دانست اما از نظر کار و کیفیت هیچ ارتباطی با تولیدات ما نخواهند داشت.

صادر کردن قیر با مجوز رسمی وزارت نفت

بر  همین اساس تلاش های مختلفی انجام شد تا بتوانند برای این کار نیز از مجوز استفاده کنند. مشورت ها انجام شد و لزوم وجود یک راهی برای جدا کردن افراد غیر مسئول و رسمی از افراد اصلی فعال در این حوزه از طریق دادن مجوز نیز انجام گرفت. در حقیقت کیفیت ارسالی قیر برای ادامه ی صادرات ایران بسیار مفید می باشد از این رو قرار دادن این فیلتر می تواند برای ادامه ی فعالیت های ما نیز بسیار مطلوب باشد.

بیشتر بخوانید :  میدان پارس جنوبی و مراحل ساخت یک سکوی نفتی در آن

در صورتی که وزارت نفت با صادرات قیر نیز مقاومت کند این قیرها برای دیکر کشورها ارسال می شوند و در غیر این صورت ارسالی هم وجود نخواهد داشت. در واقع میتوان گفت که منظور از قیرها قیرهایی نیستند که به صورت معدنی مورد استفاده قرار می گیرند یا از محلی موقت برای صادرات در نظر گرفته می شوند بلکه قیرهای مرغوبی هستند که تلاش بسیاری برای تهیه ی آنها به کار گرفته شده است. قیرهای تولید شده در ایران به دو صورت کاملا متفاوت هستند ، برخی از آنها توسط وزارت بورس صادر می شوند و برخی دیگر برای مصرف داخلی هستند که پس از استفاده آنچه باقی می ماند به خارج نیز صادرات می گردد.

صادر کردن قیر با مجوز رسمی وزارت نفت

در صورتی که بتوان فیلتر مجوزی از وزارت نفت را در میانه کار قرار دارد می توان از وجود رابطه بازی ها و بسیاری از فعالیت های این چنینی نیز به صورت کلی جلوگیری نمود و تمامی فعالیت ها را موشکافانه بررسی کرد. در این صورت برند ایران که سال ها برای جا افتادن آن در زمینه ی تولید قیر در دنیا تلاش شده بدون مشکل باقی خواهد ماند و این خود می تواند زمینه ای برای پیشرفت های بعدی ما باشد.

نظر شما درباره صادر کردن قیر با مجوز رسمی وزارت نفت چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
پاسخ دهید