استفاده از ویدیو کنفرانس در صنعت نفت

بزرگترین شرکت های نفتی که از ویدیو کنفرانس برای تجارت خود استفاده میکنند

تا به امروز سازمان های بسیاری از فناوری ویدئو کنفرانس استفاده نموده و به موفقیت های قابل توجهی با کمک این تکنولوژی دست یافته اند.در میان این سازمان ها، شرکت هایی که در زمینه نفت و گاز و پتروشیمی فعالیت می کنند،سهم عمده ای را به خود اختصاص داده اند. که با توجه به بازار سنتی نفت این رابطه جالب استفاده از تکنولوژی و تجارت نفتی است.

در میهن عزیزمان نیز شرکت های نفتی بسیاری به سمت استفاده از این فناوری تاثیرگذار رفته اند که شرکت نوآوران تحقیق افتخار تجهیز شرکت ها ذیل را در کارنامه خود ثبت نموده است.

در این مقاله به بررسی سه شرکت بزرگ استفاده کننده ویدیو کنفرانس میپردازیم

  1. Nipex

استفاده از ویدیو کنفرانس توسط inpex

اینپکس، شرکت نفت و گاز ژاپنی است، که در زمینه اکتشاف، استخراج، بازاریابی و فروش نفت خام، گاز طبیعی و ال‌ان‌جی فعالیت می‌کند. ریشه‌های تاسیس این شرکت به سال ۱۹۴۱ و تاسیس کیکوکو اویل بازمی‌گردد. ویکی‌پدیا

این شرکت ژاپنی با بیش از ۷۰ پروژه در ۲۶ کشور با استفاده از ویدیو کنفرانس تجارت خود را توسعه میدهد. شرکت Inpex جزو  ۵۰ شرکت برتر در زمینه نفت و گاز میباشد. با توجه به وسعت کاری شرکت اینپکس استفاده از ویدیو کنفرانس باعث کاهش سفران مدیران سطح بالا و اسان بودن برگزاری جلسات به صورت کنفرانس این قابلیت رو به اینپکس داده که در زمان کمتر به توسعه کسب کار خود بپرازد. این شرکت با استفاده از بستر اینترنت با کیفیت HD به کنفرانس پرداخته. جلسات سریع،باعث به وجود آمدن تعامل روزانه میان اعضای این شرکت می شود و هم اکنون به طور میانگین،این سازمان ۶ ساعت در روز این تکنولوژی استفاده می کند.استفاده مستمر از این سیستم باعث کاهش چشم گیر هزینه های مربوط به سفر شد که در نتیجه این سازمان، شاهد بازگشت سرمایه گذاری در زمانی کوتاه بود.

بیشتر بخوانید :  زاهدان ، شهری که همچنان منتظر گاز رسانی می باشد !!!

تاثیر گذاری ویدیو کنفرانس در inpex

ویدیو کنفرانس به قدر تاثیر گذار بوده که اقای توشیاکی کیتامورا پس از مدتی تصمیم به افزایش سیستم های کنفرانس گروه در اتاق خود کرده . اقای کیتامورا با این کار قادر شده در اکثر اواقت برای کنفرانس های و جلسات کاری اماده باشد.

 

زیرساخت های ویدئوکنفرانس قادر به برقراری ارتباط همزمان میان دفاتر خود در استرالیا،لندن و یوکوهاما شد و بدین ترتیب اکنون به بهترین شکل قادر به استفاده از این تکنولوژی می باشد.

 

۲٫Eni

استفاده از ویدیو کنفرانس توسط eni

 

انی، شرکت ایتالیایی، فعال در صنعت نفت و گاز است، که در ۷۹ کشور جهان، دارای عملیات می‌باشد. این شرکت، بزرگترین شرکت صنعتی ایتالیا است، که در سال ۲۰۰۸ معادل ۸۷٫۷ € میلیارد یورو درآمد، کسب کرده است. ویکی‌پدیا

شرکت Eni (انی) یکی از رهبران تولید انرژی و از فعالان صنعت نفت و گاز به شمار میرود. این شرکت با بیش از ۷۶ هزار کارمند در ۷۹ کشور دنیا به عنوان یک شرکت گسترده صنعت نفت شناخته میشود.

شرکت انی برای دسترسی سریع تر به مشتریان و ایجاد جلسات از ویدیو کنفرانس استفاده میکند.اکثر فعالیت های این شرکت نیز از طریق شرکت های نابغه انجام می شود که برخی از آن ها در خارج از ایتالیا قرار دارند.با در نظر گرفتن موارد فوق می توان تصور نمود که هماهنگی و مدیریت چنین فعالیت هایی تا چه حد پیچیده است.

یکی از دلایل استفاده از ویدیو کنفرانس در شرکت انی ارتباط با نابغه هایی که خارج از ایتالیا قرار دارند هست

این شرکت از سال ۲۰۰۴ از ویدیو کنفرانس استفاده میکندو در اولین ویدیو کنفرانس بین رم و میلان ایجاد شده است. شرکت انی در سال ۲۰۰۵ شبکه ویدیوکنفرانس خود را توسعه داد تا کیفیت صدا و تصویر را جهت ارتباط بهتر بهبود بخشد. در کنار موضوع کیفیت این تصمیم باعث افزایش امینت سرویس ویدیو کنفرانس در شرکت انی شده است.

بیشتر بخوانید :  بررسی جزء به جزء حادثه سانچی (1)

شرکت انی با استفاده از تکنولوژی ویدیو کنفرانس خود توانسه سالانه ۱۱٫۵۰۰ تن از تولید الاینده های خود به کاهد که این رقم شگفت انگیز توسط ویدیوکنفرانس و صرفه جویی در سفر و هزینه های اضافهی این شرکت  به وجود امده است.

 

 

۳٫BORD GAIS

استفاده از ویدیو کنفرانس توسط BordGaisEnergy

این شرکت ۳۳ ساله که در ایرلند تاسیس شده تبدیل به یکی از شرکت های شناخته شده در صنعت انرژی و عرضه گاز به حساب می اید. شرکت BORD GAIS دارای ۹۰۰ نفر پرسونل میباشد در کنار فعالیت های نفتی شرکت BORD GAIS ; فعالیت های انتقال را نیز انجام میدهد.

با توجه به اینکه بازار ازاد یکی از بازارهایی با تغییر سریع می باشد. یکی از راه های افزایش رضایت مشتری برای شرکت  BORD GAIS  استفاده از ویدیو کنفرانس بوده است. این شرکت در حال حاضر حدود ۱۵ دستگاه ویدیو کنفرانس دارد و ترمینال میان دفتار این شرکت در کورک و دوبلین بر قرار است. با این حال این شرکت در حال توسعه سیستم ویدیو کنفرانس خود است.

 

 




دیدگاهتان را بنویسید