راه حل هایی در خصوص فروش محصولات پتروشیمی

راه حل هایی در خصوص فروش محصولات پتروشیمی

پتروشیمی یکی از مهم ترین رده های تولیدی است که در وزارت نفت طرفداران خاص خود را دارد. اما در رابطه با پتروشیمی هم مشکلات زیادی بر سر راه تولید کنندگان وجود دارد که باید به هر طریقی رفع شود. یکی از این مشکلات در رابطه با بازار چین است که هنوز هم واردات محصولات پتروشیمی را رسمی ندانسته و نسبت به آن اقدامی را انجام نمی دهد. در صورتی که چنین شرایطی را تولیدکنندگان تجربه می کنند ، یکی از راه حل در دست گرفتن بازارهای دیگر جهان همچون آفریقا و اروپا می باشد. گرچه این بازارها به خوبی چین تمام محصولات را به یکباره خریداری نمی کنند و درصد فروش هم پایین است ، اما از این که دست بر روی دست بگذارند بسیار بهتر می باشد.

این راه حل در حقیقت از سوی مسئولانی که تولید را برعهده دارند در نظر گرفته شده ، زیرا اگر به همان روند قبلی در بازار منتظر اتفاقات شدنی یا نشدنی باشند احتمال اینکه دچار تغییرات خوبی شوند بسیار کم است ، در نتیجه نیاز دارند تا از طرق دیگری این خسارت ها را جبران کنند. چین علاوه بر این که واردات را دچار مشکل ساخته ، در زمینه ی پولی هم قوانین سرسختی را قرار داده که قطعا این قوانین با مشکلاتی همراه خواهد بود. قوانینی که برای چندین ماه پول محصولات دریافتی را بلوکه کرده و پولی که حق ملت و مسئولان می باشد را به آنها باز نمی گرداند.

پس چه راه باقی ماند جز اینکه از این راه دست کشید و به یک سوی دیگر گرایش پیدا کرد؟؟؟ در واقع سوی دیگر همان بازارهای جهانی دیگر است ، اما به هر حال محصولاتی که دریافت شده اند باید پول لازم برای خرج هایی که شده باز گردد تا یک خیال راحت کشیده شود ، در حالی که چنین شرایطی معنایی ندارد و تنها پول ها بلوکه شدند و محصولات هم در دست چینی ها برای مصارف گوناگون قرار دارد. این تجربه برای ایران لازم است تا بداند که چرا و چگونه و با چه هدفی به آن ضربه زده می شود تا ر ابتدا حداقل نصف مبلغ را دریافت نماید و سپس محصولات را ارسال نماید.

بیشتر بخوانید :  اقتصاد اقلیم کردستان در شرایط نامساعد قرار دارد!!!

راه حل هایی در خصوص فروش محصولات پتروشیمی

اگر در ایران مشکلات مختلف را بررسی کنیم قطعا به مواردی از آنها برخواهیم خورد که می تواند بار سنگینی را بر دوش تولید کنندگان بگذارد. در حقیقت یکی از این مشکلات مربوط به گمرک و قوانین سخت گیرانه ای می باشد که اخیرا برای واردات و صادرات در ایران مورد بررسی قرار گرفته است. در حالی که باید شرایط و قوانین بسیار منصفانه و در جهت کمک به افزایش چنین کارهایی تنظیم شود اما دقیقا عکس این شرایط دیده می شود ، در نتیجه نیاز دارد تا در این خصوص هم تغییراتی اعمال شود و در زمینه ی قوانین اندکی سخت گیری ها کنار گذاشته شود.

برخی از این مسائل پیش آمده در خصوص پتروشیمی در واقع به مشکلاتی باز می گردد که ایران در جهان با آن روبه رو می باشد. این موضوعات به تحریم های آمریکا و دشمنی عربستان با ایران مربوط می شود. در صورتی که این تهدیدات از روی بسیاری از کشورهای زیرسلطه ی آنها برداشته شود ، قطعا شرایط همچون گذشته بسیار خوب و پر رونق خواهد بود ، اما از آنجایی که کشورهایی همچون آمریکا قصد دارند تا ایران را از گردونه حذف کنند و خود در بالادست ها قرار داشته باشند این مسائل باقی خواهد ماند.

مذاکرات زیادی در رابطه با ادامه همکاری ایران و چین از سوی ایران و چینی ها انجام شد که چین و ایران بر سر دو راه برای حل این مسائل به تأیید رسیدند . یکی از این بازارهای مربوطه در حقیقت در رابطه با بازار هدف مورد نظر بود که احتمال انتقال به اروپا برای ایران وجود دارد ، در مرحله ی بعدی هم موضوع مورد نظر در رابطه با صرافی های مخصوص تغییر ارز بود. برخی از تولید کنندگان محصولات پتروشیمی تغییر بازار هدف را به کشورهای اروپایی برای خود برگزیدند. بر اساس تحقیقات انجام شده احتمالا راه حلی که ایران برای فروش محصولات پتروشیمی خود بازار اروپا را در دست بگیرد ، نتیجه بخش بوده و قرار است که چنین شرایطی برای ایران تا آینده ای نزدیک فراهم شود. این بار برای فروش باید دقت لازم را داشته باشیم تا مبلغ مورد نظر به ایران برسد و در اروپا بلوکه نشود.

بیشتر بخوانید :  هشدار به هندی ها در زمینه ی تصمیمات اخیردیدگاهتان را بنویسید