فیلیپین

دست همکاری فیلیپین با ایران در خصوص خوراک پالایشگاه

فیلیپین ، یکی از کشورهایی است که هر ساله در نمایشگاه نفت ، گاز ، پالایش و پتروشیمی شرکت کرده و علاوه بر شرکت ؛ به همکاری هایی با ایران هم می پردازد. اغلب این همکاری ها در زمینه ی آن است که اجازه ای بابت مطالعات آن ها بر روی میادین مختلف ، به آنها داده شود تا بتوانند از علوم به کار رفته در این تأسیسات عظیم برای کشور خود هم بهره گیرند. این بهره گیری به این دلیل است که در فیلیپین ، نوابغی همچون در ایران وجود ندارد.
این بار فیلیپین علاوه بر استفاده از علوم ایرانی ؛ خواستار آن است تا از نفت خام ایران برای خوراک پالایشگاه خود که هنوز راه اندازی نشده و در مراحل اولیه ی ساخت است ، خریداری نماید. فیلیپین قصد دارد تا در حدود دویست و پنجاه هزار بشکه را برای کشور خود خریداری کرده و از آن برای تولید پالایشگاه و محصولات مختلف خود استفاده کند.

فیلیپین

این پالایشگاه به گونه ای ساخته شده که هر نوع نفت خامی را می تواند در خود جای دهد و از آن استفاده کند ، پس در نتیجه دست فیلیپین برای آنکه خوراک لازم را تهیه نماید باز می باشد. اگر این خوراک تأمین شود ، دیگر مشکلی از این باب برای فیلیپین رخ نخواهد داد و آنها امید دارند که با راه اندازی این پالایشگاه بتوانند همکاری های بیشتری را با ایران عزیز داشته باشند. زیرا آنها می دانند که ایران کشوری بد عهد نیست و همیشه و هر جا یاور افراد خواهد بود.

بیشتر بخوانید :  بررسی گاز سوز کردن خودرو ها و میزان الاینده های ان

این دست همکاری داده شده است ، اما هنوز زمان دقیقی برای قرارداد اصلی مشخص نیست ، زیرا هنوز پالایشگاهی ساخته نشد است تا بتواند خوراکی را نیاز داشته باشد. اگر فیلیپین بتواند پالایشگاه مذکور خود را با استفاده از خوراکی که از ایران تأمین می کند به راه بیاندازد ، می تواند در آینده از این پالایشگاه در حدود چهارصد هزار بشکه دریافتی داشته باشد که این خود می تواند یکی از تغییرات عظیم در فیلیپین و اقتصاد آن به شمار برود.
دیدگاهتان را بنویسید