قیمت حامل های انرژی همچون برق و یارانه

قیمت حامل های انرژی همچون برق و یارانه

برق یکی از پرمصرف ترین حامل های انرژی است که در بهار و تابستان با یک پیک مصرفی بالایی همراه خواهد بود.

معمولا یکی از معضلات در رابطه با هزینه های ناشی از حامل های انرژی معضلی با نام یارانه می باشد. در حقیقت اگر بخواهیم بسیاری از کشورهای خارجی و موفق در زمینه ی مدیریتی را بررسی کنیم به این نتیجه خواهیم رسید که یارانه های مربوط به هزینه های حامل های انرژی به تمامی خانوادها تعلق نمی گیرد بلکه آنچه که در این راستا بسیار اهمیت دارد در ارتباط با به حق بودن میزان استفاده از آن می باشد. پس خانوارهایی که در حقیقت میزان درآمد بالاتر دارند عملا نباید از این تخفیف استفاده نمایند.

قیمت حامل های انرژی همچون برق و یارانه

زمانی که دولت بتواند مشکلات مربوط به هزینه های مربوط به حامل های انرژی را از طریق خانوارهای پردرآمد تأمین کند قطعا میزان هزینه باقی مانده برای سایر خانواده ها مبلغ قابل توجهی نیست و به راحتی می توان آن را نادیده گرفت. در حالی که در این کشور یعنی ایران شرایط به نوعی متفاوت با اصول جهانی خواهد بود. همه ی افراد به یک میزان هزینه های مربوط به حامل های انرژی نظیر برق را می پردازند که این دقیقا مغایر با اصل جهانی خواهد بود.

برخی از کشورها برای آنکه بتوانند هزینه های موجود را به نوعی مدیریت کنند تصمیم گرفتند تا از طریق مشخص کردن افراد پر مصرف و چند برابر کردن هزینه ها در آنها بتوانند الگوی مصرف را تغییر داده و از این طریق به حق دیگر افراد رسیدگی نمایند. همه ی دهک ها در جامعه نمی توانند چنین هزینه هایی را بپردازند و علاوه بر آن هزینه های مربوط به تأمین نیازهای جامعه هم نمی گذارد تا حداقل درصدی از آنها را از پرداخت معاف نمود.

بیشتر بخوانید :  شناسایی مناطق حاوی هیدروکربن با استفاده از وارون سازی مقاومت الاستیک

قیمت حامل های انرژی همچون برق و یارانه

یکی از دیگر راه ها که دقیقا نقطه مقابل تبیه می باشد قرار دادن راه های تشویقی خواهد بود. شما می توانید تا حد امکان شرایط را برای افرادی که به راحتی از الگوی مناسبی برای مصرف برق خود برخوردار هستند بخواهید تا هزینه کمتری بپردازند. هرچه میزان تشویقی ها از نظر پرداخت هزینه ای بالاتر برود قطعا نتیجه ی مثبتی را در کاهش مصرف خواهد داشت.

معمولا در کشورهای غربی این موضوع آنقدر مهم است که جلساتی را برای آن تشکیل داده و به دنبال راه حلی برای پیشگیری از ازدیاد مصرف هستند ، اما در ایران چنین مدیریتی وجود ندارد و تنها زمانی که کار از کار می گذرد و مصرف توسط مردم به اوج خود می رسد در فکر چاره هایی غیر اصولی و سریع خواهیم بود. این نوع از چاره ها پاسخگوی نیاز جامعه ما نیست و ما باید هرچه سریع تر پیشگیری را مقدم بر درمان این معضل بدانیم.

قیمت حامل های انرژی همچون برق و یارانه

مردم در شرایط اقتصادی نامناسبی به سر می برند و همه ی آنها نمی توانند با یک میزان درآمد به پرداخت هزینه های بالایی بپردازند. قطعا فردی که کارمند است و از آینده ی حقوقی خود خبر دارد با یک فرد روزمزد متفاوت می باشد. او تنها در حدی درآمد دارد که بتواند نیازهای روزمره خود را بگذراند ، اما پس اندازی برای پرداخت هزینه های سنگین حامل های انرژی ندارد. پس سعی کنیم تا این تفاوت ها را جدی بگیریم و آنها را تغییر دهیم.

نظر شما درباره قیمت حامل های انرژی همچون برق و یارانه  چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

بیشتر بخوانید :  هزینه تولید هر بشکه نفت در دنیا

منبع:

تسنیم نیوز

 
دیدگاهتان را بنویسید