قیمت خوراک در تولید روغن موتور افزایش یافت!

قیمت خوراک در تولید روغن موتور افزایش یافت!

برای آنکه روغن موتور خوبی تولید شود نیاز است تا خوراکی که به عنوان ورودی برای این تولید مصرف می گردد نیز در حد ایده آل باشد ، از این رو افزایش قیمت ها ناراحت کننده است.

در حال حاضر تولید کننده هایی که قصد دارند تا میزان تولید را در ایران بالا ببرند به دلیل وجود جنس های خاریجی با فروش خوبی مواجه نیستند ، از طرف دیگر بالا رفتن قیمت خوراک برای تولید روغن موتور نیز می تواند بر مشکلات آنها بیافزاید و شرایط را برای کار آنها با اختلال همراه سازد ، از این رو باید تغییراتی در روند کار صورت پذیرد تا برای ماه سوم که میزان قیمت خوراک در حال افزایش است ، با یک شرایط دیگری مواجه شوند و بتوانند چرخ تولید را همواره برقرار کنند.

قیمت خوراک در تولید روغن موتور افزایش یافت!

روغن موتور یکی از روغن های متداولی می باشد که برای همه ی خودروها از جمله سبک تا سنگین نیاز خواهد بود. اما تاکنون با توجه به این که قیمت ها برای سومین ماه نیز افزایش یافته است ، این قیمت در حدود پنجاه درصد و به صورت قطعی تا چهل و دو درصد رشد پیدا کرده که قطعا بر روی خرید محصول نیز تأثیر منفی خواهد گذاشت.   با توجه به آنکه خودرو یکی از بیشترین وسایل نقلیه مورد استفاده در بین ایرانی ها می باشد این افزایش در قیمت ها به نفع مصرف کنندگان نیست. اما خوشبختانه تاکنون به دلیل نبود مجوز برای گران شدن روغن موتورهای فروشی این مسئله تحت کنترل بوده و افزایش قیمت چشمگیری را تجربه نکرده ایم. اما در واقع می توان گفت که در زمانی این افزایش رخ خواهد داد .

بیشتر بخوانید :  چرا واحد الفین به عنوان قلب پتروشیمی نامیده شده است؟

قیمت خوراک در تولید روغن موتور افزایش یافت!

در هر زمان که خبری از تغییر قیمت حتی به صورت شایعه نیز در بازار وجود داشته باشد ، در نهایت در همان بازار اتفاق های دور از انتظاری رخ خواهد داد. به عنوان مثال می توان گفت که شرکت های تولید کننده روغن خود را تولید می کنند و به بازار نیز روانه می کنند اما فروشنده ها به دلیل وجود خبری مبنی بر تغییر نرخ ها اقدامی برای افزایش قیمت ها ندارند و از این رو در تلاش هستند تا با نگهداری فعلی موجودی خود با افزایش دادن قیمت آن یک راه حل خوبی را برای بالا بردن نرخ به وجود آورند که متأسفانه بازار را به سمت خوبی نخواهدبرد.

قیمت خوراک در تولید روغن موتور افزایش یافت!

متأسفانه با وجود تغییراتی که در قیمت همه ی بازارها رخ داده ، در این بازار در حدود چهار سال است که قیمت ها ثابت باقی مانده است و هنوز افزایشی را تجره نکرده است. بازار در چنین شرایطی به سمت نامطلوبی پیش خواهد رفت ، از این رو تولید کننده هایی که در زمینه ی روغن موتورهای خارجی فعالیت دارند نیز به صورت چشمگیری در بازار رخنه خواهند کرد و اینطور می شود که سود از ایران به جیب دیگر کشورها خواهد رفت.

نظر شما درباره افزایش قیمت خوراک در تولید روغن موتور  چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
پاسخ دهید