متوقف شدن فاز چهارم از پالایشگاه ستاره خلیج فارس

متوقف شدن فاز چهارم از پالایشگاه ستاره خلیج فارس

یکی از پالایشگاه هایی که می توان تأثیر بالقوه ای را در سیستم فعلی تولید نفت ایجاد کند پالایشگاه ستاره خلیج فارس است که متأسفانه فاز چهارم آن از کار جامانده است.

در رابطه با تمامی پالایشگاه هایی که وجود دارند یکی از مهم ترین و مثبت ترین تغییراتی که ما می توانیم برای آنها در نظر داشته باشیم تولید نمودن پالایشگاه جدید خواهد بود. در صورتی که این پالایشگاه های جدید راه اندازی شوند توان تولید هم بالا می رود و از سوی دیگر سوددهی بالاتری خواهیم داشت. حتی با وجود تحریم های فعلی مشتری هایی برای ایران وجود دارند که می توانند به خوبی همکاری خود را با ما ادامه دهند و در نهایت آنچه که باید را از ایران خریداری کنند. مشتری های وفاداری که تنها خرید خود را از ایران انجام می دهند و حتی ریسک تحریم شدن خود را هم در نظر گرفته اند.

متوقف شدن فاز چهارم از پالایشگاه ستاره خلیج فارس

در لیست اجرایی وزارت نفت همواره اولویت هایی قرار دارند که باید نسبت به آنها توجه ویژه ای صورت پذیرد ، بنابراین باید در نظر داشت که در ماه های گذشته راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس در اولویت قرار داشت اما ارمزوه این اولویت نیز برداشته شده و جای خود را به کارهای دیگری داده است. در صورتی که این پالایشگاه را به مرحله اجرایی برسانند در نهایت می توانیم به این نکته نیز توجه داشته باشیم که در حدود ششصد هزار بشکه در میزان تولیدات تغییر ایجاد می شود.

سه فاز مربوط به پالایشگاه ستاره خلیج فارس در حال حاضر در دست اقدام قرار دارند و به مرحله ای از تولید هم رسیده اند. بهره برداری که از این سه فاز صورت گرفته موجب شده تا ظرفیت فعلی در حدود چهارصد و پنج هزار بشکه از میعانات گاز باشد. یعنی میزان تولیدات با رقم بسیار بالایی افزایش پیدا کرده است. یعنی در صورتی که این رقم را در میزان تولید جایگزینی کنیم در حدود صد میلیون لیتر در یک روز تولید داریم که پالایشگاه ستاره خلیج فارس از این صد میلیون لیتر در یک روز در حدود نیمی از آن یعنی چهل و پنج میلیون لیتر را تأمین خواهد کرد. بنابراین در صورتی که با این وضعیت پیش برود ، پیشرفت خوبی را در نظر داریم.

بیشتر بخوانید :  نتیجه ی فعالیت ایران و هندی ها چه خواهد شد؟

متوقف شدن فاز چهارم از پالایشگاه ستاره خلیج فارس

در صورتی که پس از آمادگی وزارت خانه برای راه اندازی و بررسی جزئیات کاری مربوط به فاز چهارم پالایشگاه ستاره خلیج فارس این طرح با موفقیت رو به جلو در حال حرکت بود در نهایت تغییرات مثبتی را در کار متوجه می شویم. یکی از تغییرات مثبت را می توانیم به تولیدات میعانات گازی از جمله بنزین نسبت دهیم. اگر تنها حدود دویست میلیون دلار برای آن هزینه شود در نهایت می تواند تغییر و جهش بزرگی را از نظر مالی به وجود آورد که در حقیقت می توانیم سود نهایی را برای سال های بعدی هم داشته باشیم.

نظر شما درباره متوقف شدن فاز چهارم از پالایشگاه ستاره خلیج فارس  چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز

 
دیدگاهتان را بنویسید