متوقف شدن همکاری ژاپنی ها با ایران

متوقف شدن همکاری ژاپنی ها با ایران

تحریم های جدید سراز پا نمی شناسند و از شرایط موجود نیز دیگر کشورها در حال سوء استفاده هستند ؛ یکی از کشورها ژاپن می باشد.

ژاپن کشوری است که تا پیش از شرایط تحریم ها فعالیت های بسیاری را با ایران داشت اما با وجود چنین شرایطی تصمیم منطقی را نگرفته و همواره در تلاش بوده تا به نفع خود بازار را تغییر دهد.  خبرها حاکی از آن هستند که محصولات نفتی برای ژاپنی ها حکم یکی از مهم ترین راه ها برای رسیدن به سود را دارد ، در شرایط فعلی که ادامه ی فعالیت ها با ایران مشخص نیست این کشور تصمیماتی را اتخاذ نموده تا در ادامه با ایران همکاری نداشته باشد ، در حالی که تاکنون اکثر سودهای آن از این طریق نیز امکان پذیر بود.

متوقف شدن همکاری ژاپنی ها با ایران

گویی کشورهای دیگر ترسی از آمریکا دارند که نمی توانند به  صورت مستقل تصمیم گیری را ارئه دهند و  در نهایت برای خود کار کنند. هر تصمیمی که در آمریکا گرفته می شود بر روی فعالیت های آنها نیز مؤثر است ، به همین دلیل تا زمانی که آمریکا کشورهایی را برای معاف شدن از این شرایط نیز در نظر نگرفته باشد ، همه ی آنها از ایران فاصله خواهند گرفت ، یکی از این کشورها ژاپن می باشد که به احتمال بسیار قوی فعالیت آن از اوت وارد فاز توقف خواهد شد.

متوقف شدن همکاری ژاپنی ها با ایران

خرید کردن ژاپن از ایران نمی تواند به صفر نزدیک شود ، اما این میزان می تواند به کمترین حد خود برسد که این موضوع خود می تواند بر روی سرمایه های داخل ایران ناشی از ارسال محموله های نفتی تأثیر بگذارد. درصد زیادی از صحبت ها به این سو ختم می شود که برخی از محموله ها برای ژان حکم اساسی دارد و به همین دلیل محموله های دیگر نیز از گردونه حذف خواهد شد.یکی از مشکلات موجود بر سر ندادن درخواست از سوی ژاپنی ها برای وارد کردن محموله های نفتی ایران می باشد که می تواند امید برای همکاری بعدی را با ناامیدی مواجه سازد.

بیشتر بخوانید :  خبر یک تخلف در پمپ بنزین تهران

متوقف شدن همکاری ژاپنی ها با ایران

در هر صورت ژاپن یکی از کشورهایی بود که همکاری ایران با آن خوب بوده و رفته رفته در حال بهبود بود تا اینکه شرایط به صورت کامل دچار مشکل شد و حالا هیچ تضمینی وجود ندارد که آیا دوباره همکاری بین این دو کشور وجود خواهد داشت یا خیر؟ علاوه بر ژاپن کشورهای دیگری هم وجود دارند که در همکاری خود با ایران تجدید نظر نموده اند .

نظر شما درباره متوقف شدن همکاری ژاپنی ها با ایران چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
دیدگاهتان را بنویسید