مزایای مهم و قطعی از خودکفایی بنزین

مزایای مهم و قطعی از خودکفایی بنزین

همانطور که اطلاع دارید امروز در جایگاهی قرار داریم که در خصوص بنزین به خودکفایی رسیدیم ، این خودکفایی از ۲ طریق می تواند به نفع ما باشد.

خودکفا شدن بنزین یعنی تولید داخلی بنزین که برای همیشه در داخل ایران خواهد بود و به هیچ کشوری در این زمینه وابسته نیستیم. در گذشته ما بنزین را وارد می کردیم و بابت این اتفاق باید هزینه ی زیادی را خرج می کردیم ، اما امروزه این میزان بسیار کم و حتی به صفر رسیده است. بنابراین هزینه ای که در گذشته بابت وارد کردن بنزین خرج کردیم در کشور باقی خواهد ماند. پس ذخیره بنزین و هزینه های ناشی از آن یعنی سوددهی بزرگی که با تلاش های جوانان ایرانی تحقق پیدا کرده است.

مزایای مهم و قطعی از خودکفایی بنزین

علاوه بر آن که مصرف بنزین در ایران تحت نظر این تولید داخلی خواهد بود ، میزان زیادی از تولیدات بنزین به کشورهای دیگر صادر خواهد شد. هرچه صادرات مابیشتر شود ، سود بیشتری به ایران وارد خواهد شد. پس از ۲ روش میزان سود قابل توجهی به ایران وارد می شود. در صورتی که خودکفایی بنزین را مورد بررسی قرار دهیم ، این پدیده از هر نظری به نفع ما بوده است. این موضوع می تواند از جنبه های مختلف اقتصادی ، سیاسی و منطقه ای و . . . باشد.

مزایای مهم و قطعی از خودکفایی بنزین

از نظر بنزین به دلیل خودکفایی موجود در آن در حاشیه تحریم ها دیگر هیچ تغییری بر ایران اعمال نخواهد شد. این بنزین تولید شه معمولا با بررسی های موجود هیچ مشکلی نداشته و میزان تولیدی و کیفیت نهایی آن تأیید شده خواهد بود. خوشبختانه به دلیل مصرف بیش از بنزین در کشور ایران یکی از مهم ترین گلوگاه های مهم برای اعمال تحریم ها نیز با عدم موفقیت همراه  شده است و می تواند تغییر ویژه ای را به دنبال داشته باشد.

بیشتر بخوانید :  کاهش مصرف بنزین در عید امسال

مزایای مهم و قطعی از خودکفایی بنزین

بررسی ها نشان می دهد که میزان مصرف بنزین با وضعیت موجود در حدود ۲ میلیارد دلار از هزینه های اضافی را جلوگیری می کند و بر همین اساس صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های جاری رخ خواهد داد. می توان این درآمد موجود را برای جوانان بیکار هزینه کرد یا از این درآمد برای بهبود سایر پروژه های نفتی نیز استفاده کرد تا با خودکفایی در سایر زمینه ها ، هیچ تحریمی در تاریخ منجربه اعمال فشار بر ایران نشود. این خود بزرگ ترین هدف از خودکفایی در زمینه های مختلف خواهد بود.

نظر شما درباره مزایای مهم و قطعی از خودکفایی بنزین چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.
دیدگاهتان را بنویسید