مشکلاتی برای استفاده از بنزین با کارت

مشکلاتی برای استفاده از بنزین با کارت

معمولاً بنزین زدن با کارت سوخت می تواند یکی از بهترین و ارزان ترین روش ها باشد، اما نکته قابل توجه را می توانیم به مشکل موجود برای کار با آن بدانیم.

افرادی که به تازگی کارت سوخت خود را دریافت نموده اند با مشکلاتی همراه هستند، زیرا در زمان قرار دادن کارت سوخت در داخل کارت خوان نازل هیچ اطلاعاتی قابل تشخیص نخواهد بود. مشکل مربوطه از کارت های سوخت نیست بلکه از طریق کارت خوان ها این مشکل وجود دارد. برخی از نازل هایی که بسیار قدیمی هستند توانایی تنظیم کردن با چیپست های موجود بر روی کارت را که از نوع جدید بوده ندارند و در نهایت کارت ها برای سوخت گیری کار نمی کنند.

مشکلاتی برای استفاده از بنزین با کارت

در کارت های سوخت قبلی معمولا این ابزار را از قدیم داشتند و به همین دلیل هیچ تفاوتی با کارت سوخت های گذشته و همچنین ریدرهای موجود در داخل کارت خوان ها وجود نداشت. اما در حال حاضر از نظر ظاهر تغییری در چیپست موجود بر روی کارت این اتفاق رخ می دهد که توانایی همگام شدن با ریدر جایگاه را ندارد. البته نوع مشکل در ساخت این چیپست ها نیست بلکه در اندازه مربوط به آن است. یعنی این قطعه به نسبت قبل تغییری پیدا کرده و هم اندازه با گذشته نیست.

در ابتدا مشکل تنها برای چند کارت بود اما در یکی از جایگاه ها تعداد افراد در حال افزایش هستند و این مشکل به صورت همگانی بین افرادی که کارت سوخت جدید دارند، تأیید می شود. این افراد تاکنون مدت ها منتظر مانده اند تا کارت فعلی را دریافت کنند و قطعا باطل کردن و دوباره در صف کارت سوخت جدید قرار گرفتن بسیار سخت خواهد بود.

بیشتر بخوانید :  وضعیت نفتکش های در حال فعالیت در خاک جمهوری اسلامی ایران

مشکلاتی برای استفاده از بنزین با کارت

بر این اساس شرکت نفت در حال پیگیری این مشکل بوده و تنها راه حل ممکن تغییر دادن کارت خوان های نصب شده بر روی دستگاه ها خواهد بود. زیرا جمع کردن این تعداد کارت تولید شده امکان پذیر نیست. بنابراین تا اطلاع ثانوی وتا پیگیری های شرکت نفت باید صبر کنید. البته بهتر است تا کارت خود را در پمپ بنزین هایی که کارتخوان ها و نازل هایی جدید دارند امتحان کنید. افرادی که در هیچ صورتی امکان سوختگیری آنها وجود ندارد بهترین راه حل مراجعه به شرکت نفت در شهر خودتان است.

با اطلاع رسانی این مشکل در کارت سوخت هایی که به صورت جدید تولید می شوند این مشکل در حال رفع بوده تا بتوانند از ورود کارت سوخت ها به چرخه ی مصرف جلوگیری شده و اصلاحاتی صورت پذیرد.

نظر شما درباره مشکلاتی برای استفاده از بنزین با کارت چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
دیدگاهتان را بنویسید