مشکلات موجود بر سر راه تولید نفت

مشکلات موجود بر سر راه تولید نفت و انرژی

انرژی در سطح جهان باید به میزان یکسانی مبادله شود ، معمولا کاهش یافتن یا افایش یافتن ناگهانی آن می تواند نارضایتی های بسیاری را به همراه داشته باشد که قطعا برای شرایط امروز مساعد نیست.

مشکلات موجود بر سر راه تولید نفت

مدیر آژانس بین المللی انرژی که همواره در پی کسب روش های مفید برای عرضه این انرژی به صورت مساوی و به دور از غرض ورزی در سطح دنیا می باشد این روزها نگرانی بزرگی دارد. او اظهار دارد که این روزها میزان تولیداتی که توسط اوچک و همچنین روسیه در جریان است نسبت به قبل کاهش یافته اما در مقابل میادینی وجود دارد که متوسط عمر آنها بسیار بالا است و همچنان به همان مقدار تولید گذشته خود ادامه می دهند. در کنار این شرایط بزرگترین ایراد را می توان به نفت گرفت که به صورت عرضه جهانی در حال تغییر می باشد. این تغییر به نفع سیاست های تعیین شده نیست.

مشکلات موجود بر سر راه تولید نفت

نگرانی هایی که این مدیر مطرح می کند تمامی ندارد و همواره با سیر صعودی بیشتر از گذشته می باشد. به عنوان مثال یکی از مشکلات دیگر در خصوص کاهش یافتن بسیار زیاد تولید نفت از سوی کشور بزرگ و فعالی همانند ونزوئلا می باشد. این فرد اظهار دارد که این شرایط دقیقا از زمان به کار گرفتن چاوز بوده و پس از آن این مشکلات شدیدتر از قبل شده است. قطعا در چنین شرایطی باید چاره ای اندیشیده شود تا موانع از سر راه برکنار روند.

از سوی دیگر وزیر مدعی دیگر یعنی وزیر عربستان تأکید دارد که صادرکنندگان بسیار بزرگ در جهان مثل عربستان دست به سینه نمی نشینند تا سود نهایی آنها به خطر افتد. آنها در تلاش هستند که قیمت واقعی نفت بیشتر شود و به سطح منطقی نزدیک شود تا در این صورت سود خوبی نصیب این کشورها شود. در حال حاضر تعداد تولیدات بسیار زیاد نفت از سطح بازار جمه شده است که خود خبر بسیار خوشی در این رابطه می باشد.

بیشتر بخوانید :  شناسایی مناطق حاوی هیدروکربن با استفاده از وارون سازی مقاومت الاستیک

مشکلات موجود بر سر راه تولید نفت

یکی از راه های بسیار خوبی که می تواند تولیدات نفت را در سطح معقولی باقی نگه داشت و از سود نهایی آن نهایت استفاده را کرد در خصوص توجه به سرمایه گذاری های مناسب در این زمینه می باشد. هرچه پروژه های بالادستی را جدی تلقی کنیم و اجازه دهیم تا سرمایه های ما به این سمت گرایش پیدا کند قطعا می توانیم با تغییر بزرگی در این زمینه و سودآوری نهایی آن روبه رو شویم. این تنها سرمایه گذاری برای تولید کردن نفت نیست بلکه سرمایه گذاری برای آینده ای بهتر خواهد بود.

نظر شما درباره مشکلات موجود بر سر راه تولید نفت و انرژی چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

میز نفت
دیدگاهتان را بنویسید