مصرف بی سابقه انرژی برق در ایران

مصرف بی سابقه انرژی برق در ایران

امسال تابستان گرمی در پیش است و به همین دلیل میزان مصرف برق نسبت به سال های گذشته بسیار افزایش یافته است ، که نیازمند تدابیری می باشد.

با شروع فصل گرما معمولا قطعی برق در نقاط مختلف کشور اتفاق می افتد ، اما اگر میزان استفاده ها کاهش یابد می توان این فصل را هم بدون قطعی پشت سر گذاشت. متأسفانه ماهی که در آن قرار داریم یکی از بی سابقه ترین ماه های گرم در سال می باشد که امسال با گرمایی متفاوت نیز همراه بوده و به همین دلیل نگرانی هایی را هم با خود به وجود آورده است. به دلیل شت یافتن میزان مصرف برق تنها راه حلی که در حال حاضر پیش رو قرار دارد قطع کردن برق آن هم به صورت طولانی مدت می باشد.

مصرف بی سابقه انرژی برق در ایران

زیرا برای تولید شدن برق نمی توان زمان کوتاهی را صرف نمود ، مردم هم از گرمای شدید نمی توانند بگذرند و از کولرهای خود استفاده نکنند ، در نتیجه این عدم توازن موجب می شود تا برق کاهش یافته و از قدرت آن کاسته شود و در نهایت به قطعی نیز منجربه شود. هیچ یکی از استان ها و شهرهای ایران وجود ندارند که خاموشی را تجربه نکرده باشند. حتی عده ای اینطور تصور می کنند که انرژی مربوط به برق باید به گونه ای سهمیه بندی شود و خاموشی های برنامه ریزی شده ای انجام خواهد شد.

مصرف بی سابقه انرژی برق در ایران

پس برای آنکه برق تولید گردد نیاز است تا فاصله ی زیادی مابین تولید شدن و مصرف شدن آن نیز سپری شود از همین رو همانند نفت قابل تولید سریع نیست و به همین دلیل توصیه به کم مصرف کردن آن می شود. اما به دلیل گرمای زیاد این توصیه ها جدی گرفته نمی شود و مصرف برق در ساعات مختلف روز بسیار بالاتر رفته است ، حتی در برخی از استان ها استفاده از وسایل برقی در ابتدای صبح و در طول نیمه شب بسیار بیشتر شده است.

بیشتر بخوانید :  وزیر نفت و بی توجهی به تذکرات اخیر

مصرف بی سابقه انرژی برق در ایران

در گذشته مردم برای فرار کردن از این گرما به مناطق شمالی کشور نیز رجوع می کردند در حالی که این گرما نیز به مناطق شمالی هم نفوذ کرده و این مناطق از گرمای بسیار شدیدتری رنج می برد. بیشترین درصد از مصرف برق برخلاف تصوری که مردم دارند به خانه ها اختصاص دارد. اما مردم فکر می کنند که کولرهای موجود در فضاهای دولتی بیشترین کار را انجام می دهد. با این وجود در بسیاری از مناطق کشور ساعات کاری تغییر پیدا کرده تا بتوان از درصد مصرف کاست که نتیجه خوبی هم به همراه داشته است.

نظر شما درباره مصرف بی سابقه انرژی برق در ایران چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
دیدگاهتان را بنویسید