مصرف بنزین یورو ۴ در ۱۵ شهر اجباری می‌شود

عاون سازمان ملی استاندارد خبر داد:مصرف بنزین یورو ۴ در ۱۵ شهر اجباری می‌شود

وی از انعقاد تفاهم‌نامه‌ای در این خصوص بین سازمان استاندارد و وزارت نفت خبر داد و تصریح کرد: مصوبه‌ای در این خصوص به دولت ارائه شده و در صورت تایید نهایی آن، تعداد شهرهایی که مصرف بنزین یورو ۴ در آن اجباری می‌شود به ۱۵ شهر افزایش می‌یابد.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد یادآور شد: در صورت نهایی شدن این مصوبه، این طرح از نیمه دوم سال آینده اجرایی خواهد شد.

مرندی مقدم در پاسخ به پرسشی در خصوص اجباری شدن معاینه فنی خودروها، خاطرنشان کرد: اجباری شدن معاینه فنی خودروها از وظایف سازمان استاندارد ایران نیست اما از مطالبات جدی این سازمان است.

وی با اشاره به تلاش‌های سازمان متبوع خود در خصوص رفع آلایندگی خودروهای تولیدی، خاطر نشان کرد: این مهم نیز از مطالبات جدی سازمان است اما کنترل و نظارت بر آلایندگی خودروها به سازمان محیط‌زیست واگذار شده است.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد با اشاره به الزام واحدهای تولیدی خودرو به ساخت خودروهای باکیفیت و استاندارد ادامه داد: در حال حاضر تاییدیه‌ها براساس امکان استفاده بنزین یورو ۴ از سوی محیط‌زیست صادر می‌شود.

وی از راه‌اندازی گشت‌های نوروزی با همکاری و مشارکت سازمان استاندارد ایران، تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان خبر داد و گفت: یکی از مواردی که در این گشت‌ها مورد ارزیابی و بازرسی قرار می‌گیرد پمپ‌ بنزین‌ها و استانداردسازی آنهاست.

بیشتر بخوانید :  آمادگی قراردادی ایران برای ورود دانش فنی نفتدیدگاهتان را بنویسید