مواد سوختنی

یک روش بسیار سودمند در از بین رفتن آلودگی دریا با مواد سوختنی

مواد سوختنی و شیمیایی از جمله موادی هستند که در کار روزانه ی ما به وفور از آنها بهره می بریم. دفع این مواد به نوعی مشکل است ، به همین دلیل برخی از افراد که دشمن محیط زیست می باشند یا همچنین برخی از کارخانه این مواد را به داخل آب دریا وارد می کنند . نشت مواد سوختی در دریا ، در همه ی نقاط دنیا رخ می دهد. پاک سازی دریا از این مواد کار ساده ای نیست . متخصصان باید زمان زیادی را برای از بین بردن مواد سوختنی صرف کنند. اما چگونه می توان کار آنها را آسان نمود؟؟؟

در یکی از دریاهایی که این آلودگی ها وجود داشت ، مهندسان در ساحل در مورد راههایی برای از بین بردن این اثرات مضر بر روی آب و جانداران زیر آن ، تحقیقات زیادی انجام دادند. هدف از این تحقیقات ، به دست آوردن یک پروژه با خاصیت آسان و مؤثر از بیت بردن مواد سوختنی در داخل دریا می باشد. روش هایی که امروزه وجود دارند و با استفاده از کشتی و قایق باید آنها را انجام داد ، به محدود کردن دامنه ی آلودگی ها خلاصه می شود.

یکی از مهم ترین دستاوردها از نظر بهداشتی و توسط کارشناسان مربوط ساخت یک تور در آب است که بدون قرار گرفت بر روی پلاستیک ها در آب قرار می گیرد. وضعیت این تور بدین گونه است که تنها با یک قایق می توان آن را جابجا کرد و علاوه بر آن وسعت و دامنه ی فضایی را که در بر می گیرد بسیار زیاد می باشد. خوبی این روش آن است که می توانید تور را در داخل آب گذاشته و به پاکسازی تماشا کنید ، حتی اگر دریا ناآرام باشد ، این تور کار خود را برای از بین بردن مواد سوختنی به نحو احسن انجام خوهد داد. همچنین برخلاف روش های دیگر نیازی به اتلاف وقت و هماهنگی با کشتی های دیگر نمی باشد.

بیشتر بخوانید :  مصرف بنزین یورو 4 در 15 شهر اجباری می‌شود

مواد سوختنی

این تور از جنس پلی پروپلین است و حتی به گونه ای ساخته شده که موج های بزرگ هم نمی توانند مانعی بر سر راه آن باشند. این تور بزرگ نقش یک اسفنج بزرگ جذب کننده ی مواد سوختنی را برعهده دارد . این تور روغن های موتور یا نفت و . . . را که به داخل دریا ریخته شده اند را به خوبی به خود جذب می کند و ذخیره ای از آن را به دریا باز نمی گرداند. قابیلت بسیار مهم این تور این است که آب دریا را به خود جذب نمی کند به همین دلیل حمل و نقل آن سریع تر انجام می شود.

این تور از الیاف هیدروفوب ساخته شده است. لایه های مختلفی در این تور وجود دارد که می تواند ، انواع مواد سوختنی را به خود جذب کند. این تور همچنین این توانایی را دارد که اگر مواد سوختنی سنگین تر از آنچه تصور می کنیم هم باشند ، به راحتی آن را جذب نمایند.

تورهای دیگری هم در این زمینه ساخته شه اند اما این تورها از چند عیب برخوردار هستند. اول اینکه این تورها مواد زیادی را به خود جذب نمی کنند ف بعد اینکه به دلیل جذب آب سنگین می شوند و به ته دریا فرو می روند و کشیدن آنها به بیرون کار بسیار مشکلی می باشد. اما در تور مورد نظر ف یک خاصیت وجود دارد و دور کردن آب از خود می باشد. ظفیت جذب این تور در واقع در حدود پنجاه برابر وزن آنها می باشد. زمانی که تور پر از مواد سوختنی شد می توان آن را به درون کشتی کشید و پس از جدا کردن مواد سوختنی از آن بار دیگر در جذب مواد سوختنی از آن استفاده نمود.

بیشتر بخوانید :  ایران منابع نفتی خود را چگونه به فروش میرسانددیدگاهتان را بنویسید