نامه از وزیر نفت به اوپک

نامه از وزیر نفت به اوپک

با وجود شرایطی که برای تحریم ها در ایران وجود دارد گویا وزیر نفت برای رئیس اوپک نامه ای را نوشته و در این نامه درخواست هایی را مطرح کرده است.

در حقیقت با توجه به اخبار منتشر شده از سرتاسر دنیا ایران در وضعیت خوبی از نظر اقتصادی با توجه به کاهش معاملات نفتی قرار ندارد. تحریم های اعمال نشده آمریکا گویا کار خود را کرده و از هم اکنون بسیاری از کشورها فعالیت خود را با ایران با اختلال مواجه ساخته اند تا این قراردادها و همکاری ها به پایان برسد ، در حالی که چنین شرایطی دور از انتظار و دور از قوانین همکاری بین کشورها می باشد و باید از سوی مسئولان چاره ای برای آن در نظر گرفته شود ، از همین رو به نقل از رویترز نامه ای تدوین شده است.

نامه از وزیر نفت به اوپک

بررسی ها از متن این نامه که برای رئیس اوپک نوشته شده به این موضوع اشاره دارد که زنگنه درخواست دارد تا اقداماتی برای جلوگیری از وضعیت موجود ترتیب داده شود اما رئیس اوپک درخواست ها را با دادن دو پیشنهاد به پایان رسانده است. در این نامه به این موضوع اشاره شده که در ابتدا اوپک تغییراتی را اعمال نماید و در این تغییرات شرایط فعلی ایران را با حمایت های خود بهبود ببخشد ، همچنین نظری که عربستان اعلام نموده تا میزان عرضه نفت را در بازارها افزایش دهند با نتیجه ای همراه نشده و بهتر است که به این موضوع هم رسیدگی شود. نباید هر وزیری هر تصمیم که دارد را این چنین مطرح کند.

بیشتر بخوانید :  توافق نامه پاریس چه مشکلاتی را در پیش خواهد داشت؟؟؟

نامه از وزیر نفت به اوپک

بر اساس قوانینی که در اوپک تدوین شده این سازمان همان گونه که در جریان های مختلف حقی برای تصمیم گرفتن در خصوص میزان تولید و . . . برای کشورها را دارد ، بر همین اسا باید بتواند تا به منفعتی که از نظر فرد و همچنین از نظر جمع تعیین شده هم رسیدگی کند. همچنین وی به این موضوع اشاره نمود که برخی از وزیران در وپک تصمیم هایی را می گیرند که این تصمیم ها به نفع کشورها نبوده و در حال حاضر او مخالفت کشور ایران را در این رابطه اعلام می دارد.در این نامه اشاره شده که در صورت برداشته شدن تحریم ها در رابطه با نفت و رسیدگی برای به حق بودن این تحریم ها ایران می تواند توانایی تولید خود را در زمان بسیار کمی دوباره به دست آورد.

نامه از وزیر نفت به اوپک

رئیس اوچک نیز این نامه را بررسی نمود و جواب نهایی آن را به زمانی موکول کرد که تمامی افراد عضو اوپک در جلسه ی آخر نوامبر حضور دارند و در آن زمان این مسئله مطرح خواهد شد. اگر در نظر داشته باشیم که جلسه ای نزدیک تر از آن برگزار شود می توان این جلسه را در ماه ژوئن دانست. امکان رد شدن این درخواست ها وجود دارد پس نمی توان قطعی بودن پذیرش درخواست را تا برگزار نشدن جلسات رسمی دانست.

منبع:

تسنیم نیوز

 
پاسخ دهید